با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

روانشناسی معامله گر

نوشته : لنس بگز

ترجمه : طه صادقی                                  

گردآوردی : احمدرضا جبل عاملی                                

انتشار : price-action.ir

می خواهم درباره موضوع متداولی با شما صحبت کنم که در سوالات ارسالی از سوی شما در ایمیل های بسیاری که از طریق سایت خودم دریافت کرده ام وجود داشت.

افراد بسیاری یک سیستم معاملاتی، یا چند کتاب را خریداری کرده اند، یا در یک سمینار شرکت کرده اند و به موفقیتی که درباره اش فکر می کردند دست نیافتند. آنها اکنون در سیکل ثابتی از شک و تردید گرفتار شده اند.

آنها ناامید هستند. مطمئن نیستند از کجا شروع کنند، یا اینکه چطور دوباره به مسیر موفقیت بازگردند. در واقع، بسیاری از آنها حتی مطمئن نیستند که میخواهند معامله گر باشند یا نه.

گفتگوی آنها با خودشان بطور باورنکردنی منفی و مملو از شک و تردید است.

شاید شما هم اینطور باشید، نه؟

خب، بگذارید با شما با صراحت سخن بگویم، و فهم و بینشی کوچک به شما بدهم که ممکن است به شما در شکستن دیوار شک و تردید کمک کند.

معامله گری بسیار سخت و دشوار است. این کار شاید سخت ترین ریسکی است که در زندگی تان متقبل شده اید. این جار و جنجال تبلیغاتی که توسط بسیاری از بازاریاب ها که هدف نهایی و غایی آنها فروختن یک سیستم معاملاتی دیگر با بهترین کارآیی می باشد را باور نکنید. وقتی می بینید که آنها به شما نشان می دهند که این کار چقدر آسان است، از آنها فرار کنید.

اگر سخن من را باور ندارید، بروید و یکی دیگر از سیستم های آنها را خریداری کرده و تلاش کنید تا سودمندانه با آن معامله کنید. چند سال دیگر هم فروم ها را دنبال کنید و سعی کنید که موفقیت را بیابید. سپس دوباره برای خواندن این مقاله بازگردید.

معامله گری سخت و دشوار است. شما درسهای بسیاری برای آموختن پیش رو دارید، و این کار زمان بسیار طولانی تری از آنچه انتظار دارید از شما می گیرد. تنها این کافی نیست که یک سیستم با امید ریاضی مثبت را گسترش دهید (و باور کنید وقتی می گویم سخت است واقعا دشوار است). شما نیاز به آموختن درسهایی از مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه، و غلبه بر بسیاری از چالش های منفی روانشناسی معامله گری دارید.

این طبیعی است که بعضی اوقات ما شروع به شک کردن به خودمان و توانایی مان در معامله گری کنیم و به توانایی خودمان در فائق آمدن بر این چالش ها تردید کنیم.

در این زمان است که به خودم پیامی قدرتمند که برای اولین بار از یک استراتژیست کسب و کار Jay Abraham که قطعا مردی باهوش است شنیدم را یادآوری می کنم.

اگر شما در هر کسب و کاری درگیر باشید ممکن است درباره این شخص چیزی شنیده باشید.

از خود این سوال را نپرسید، "آیا من لیاقت ورود به این چالش را دارم؟"

این سوالی اشتباه است.

بجای آن، از خودتان بپرسید " آیا معامله گری چالشی است که لیاقت من را دارد؟"

زندگی شما گرانبهاست، و زمانِ در اختیار شما بسیار کوتاه تر از آن است که بر روی چالش های بی معنی و کوچک هدر رود.

زندگی شما نباید صرف تغییر کارهای مداومی شود که برای شما سودآور نیست و از این شاخه به آن شاخه بپرید.

زمان شما نباید در فعالیت ها و چالش هایی تلف شود که اعماق روح و روان شما را به هیجان نمی آورند.

فرصتهای بسیاری در زندگی وجود دارد. بزرگترین چالش را پیدا کنید، همانی که شما را به مبارزه فرا می خواند، همانی که شما را به هیجان می آورد. چالشی که شما آن را به عنوان شغل در نظر نمی گیرید و حتی می توانید با شادی 24 ساعت روز را برای کار بر روی آن صرف کنید.

چالشی را بیابید که لایق زندگی ارزشمند شما باشد. چالشی را پیدا کنید که لایق زمانِ در اختیار شما روی زمین باشد.

اگر این چالش معامله گری نیست، موردی نیست. شک خود را به فراموشی سپرده وبه کار دیگری مشغول شوید. به هر حال این چالش شما نیست.

اگر معامله گری چالش شماست، به دنیای معامله گران خوش آمدید. به تلاش خود ادامه دهید. بهترین پادزهر برای غلبه بر شک و تردید، اقدام و عمل است. با توسعه سیستم یا با کار بر روی مدیریت ریسک موثر، مدیریت سرمایه یا استاد شدن در روانشناسی معامه گری، خودتان را در مسیر موفقیت قرار دهید. مجبور نیستید همین امروز در همه نکات استاد و حرفه ای شوید. فقط امروز باید کاری انجام دهید که کمی از دیروز خود بهتر باشید. پیشروی ها و پیشرفت های کوچک! گامهای کوچک اما مستمر! فقط عمل کنید و مسیرتان به سمت جلو را ادامه دهید.

بخاطر داشته باشید، همانطور که Ralph Waldo Emerson گفت، "یک قهرمان شجاع تر از یک شخص معمولی و عادی نیست، اما برای مدت 5 دقیقه شجاع تر از بقیه است".

صبر کنید؛

و همانطور که تئودور روزلت گفت، "این منقتد نیست که ایرادهای شما را می شمارد؛ موفقیت به شخصی تعلق دارد که در واقع در صحنه حضور دارد، و به چهره کسی تعلق دارد که با گرد و خاک و عرق و خون پوشیده شده است، به کسی که دلاورانه در تلاش است، کسی که گمراه می شود و به فاصله کوتاهی دوباره و دوباره به میدان باز میگردد. زیرا هیچ تلاشی بدون خطا یا نقص نیست، اما کسی که شور و شوق بزرگ، وقف و از خودگذشتگی بزرگ را می شناسد، کسی که خود را صرف دلیلی ارزشمند می کند، کسی که در بهترین حالت در پایان، پیروزی بزرگ را می شناسد، و کسی که در بدترین حالت، اگر شکست بخورد حداقل موفق نمی شود در حالیکه جرات بزرگی در درونش وجود دارد، بطوریکه جایگاه او هرگز برابر با روح های سرد و ترسو نخواهد بود کسانی که نه پیروزی و نه شکست خوردن را می شناختند."

پس صبر کنید، اگر این هدف را با قدرت کافی طلب کنید، می توانید آن را به انجام برسانید. هرگز تسلیم نشده و از میدان مبارزه خارج نشوید. به کار کردن ادامه دهید.

معاملاتتان پر سود

لنس بگز

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي