با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

راز مخفی تحلیل تکنیکال

نوشته : لنس بگز

ترجمه : طه صادقی                                  

گردآوردی : احمدرضا جبل عاملی                                

انتشار : price-action.ir

آیا می دانستید که به کل "دنیای دیگری" از تحلیل تکنیکال وجود دارد که اغلب معامله گران مبتدی یا کاملا از آن ناآگاهند، یا با توجه به این حقیقت که در واقع شاید نیاز به مقداری زحمت و کار داشته باشد از آن دوری می کنند؟

خب، بله وجود دارد! و من پیشنهاد می کنم که اگر اغلب معامله گران مبتدی از انجام آن واهمه دارند، پس شاید ارزش مقداری بررسی داشته باشد.

تحلیل تکنیکال چیست؟ برای اغلب معامله گران مبتدی بنظر می رسد یکی از دو مورد ذیل یا ترکیبی از آنها باشد:

1.       هنر تعریف و تعیین کردن حرکت قیمت اخیر از طریق تکنیکهای کلاسیک، کار با نمودار مانند تعاریف تئوری داو از یک روند صعودی و نزولی، و تشخیص الگوهایی مانند کانالها، مثلث ها، سر و شانه ها و غیره و غیره

2.       هنر معرفی حرکت قیمت از طریق اندیکاتورهای متعدد موجود در پلتفرم معاملاتی، مانند میانگین های متحرک، استوکاستیک ها، MACD و ....

این عالی و برای شروع خوب است. اما حقیقت این است که اهمیتی ندارد ما چطور ساختار بازار را تعریف می کنیم، چه بر پایه تئوری داو باشد، یا تئوری امواج الویت، یا از طریق روشی بر پایه اندیکاتور، بلکه این اهمیت دارد که بخاطر داشته باشیم که این ساختار حرکت گذشته بازار را تعریف و مشخص می کند. این روشی برای ساده سازی است که به ما اجازه می دهد به سرعت آنچه را در گذشته اتفاق افتاده است را مشخص کنیم.

با توجه به این که سودهای معاملاتی از حرکت آینده قیمت ایجاد می شوند نه حرکت گذشته قیمت، این معامله گران با تعریف حرکت گذشته قیمت، قوانین عمومی مربوط به آن حرکت گذشته قیمت را بکار می برند تا توجیهی برای یک نقطه ورود به بازار فراهم کنند.

برای مثال:

"شکست به زیر خط گردن در یک الگوی سر و شانه ورودی عالی برای فروش است، بهمراه هدفی برابر با فاصله خط گردن تا قله متعلق به سر." - بنابراین با تشخیص شکست به سمت پایین، وارد فروش می شوند.

"عبور یک میانگین متحرک از یک میانگین متحرک دیگر نشانه ای از تغییر یک روند است." - بنابراین با تشخیص عبور EMA10 از EMA20 به سمت بالا معامله گر مبتدی وارد معامله خرید می شود.

و بار دیگر، خوشبختانه این عالی و حداقل بهتر از ورود تصادفی است. اگر شما رضایت دارید که مزیت اندک و جزیی ارایه می کنند و همچنین شما دارای درک کاملی از طبیعیت احتمالی حرکت قیمت و درکی برای ضرورت تعیین اندازه پوزیشن هستید و مدیریت ریسک انجام می دهید پس این روش ها برای ورود شما خوب هستند و شاید شما بخوبی مقداری سود کسب کنید.

اگرچه یادآوری میکنم که دنیایی به کل متفاوت از تحلیل تکنیکال وجود دارد که شما آن را نمی بینید، اما آن دنیا تضمینی برای موفقیت نخواهد بود (سیستم معاملاتی بی عیب و نقص وجود خارجی ندارد، پس دست از تماشا بردارید)، اما این روش فرصت بیشتری برای افزایش توانایی شما در اختیار شما قرار خواهد داد. استفاده از این دنیای مخفی تحلیل تکنیکال به شما این اجازه را خواهد داد فرصتهایی برای ورود به معاملات با ریسک پایین تر و احتمال بالاتر داشته باشید. معاملات با ریسک پایین تر از طریق ورود زود هنگام و نزدیکتر به نواحی حمایت و مقاومت ایجاد می شوند، بنابراین شما می توانید با ایمنی بیشتر استاپ های تنگ تر قرار دهید. ورودهای با احتمال بالاتر، از طریق تحلیل هایی که بیشتر بر پایه دقت بیشتر بر روی حقیقت پشت پرده حرکت قیمت وجود دارند حاصل می شوند تا اینکه یک قانون عمومی برای ورود بر اساس الگو یا اندیکاتور.

بنابراین "دنیای دیگر" تحلیل تکنیکال را کجا بیابیم؟

پشت پرده اندیکاتورهای خود را ببینید، یا پشت پرده الگوهای نموداری، و ببینید چه چیزی پیدا می کنید؟

حرکت قیمت!

اهمیت ندارد که ما چطور حرکت گذشته قیمت را تعریف می کنیم، یک روند صعودی، یک روند نزولی یا یک روند خنثی، یک الگوی سر وشانه، یک مثلث صعودی، موج 4 از الگوی پنج موجی. این تنها برچسبی است که محدوده ای حرکت گذشته قیمت را توضیح می دهد.

برچسب مهم نیست. آنچه که اهمیت دارد طبیعت حرکت قیمت پشت الگو یا پشت پرده اندیکاتور است.

افراد بسیاری خواهند گفت که به دلیل اینکه قیمت بالای میانگین متحرک 50 روزه قرار دارد، یا به این خاطر که EMA10 بالای EMA20 قرار گرفته است، یا به این دلیل که ساختاری از higher high و higher low ها را تشخیص داده اند، بازار در یک روند صعودی قرار دارد. آنها برچسبی برای این ساختار را قرار می دهند – روند صعودی، و همین کل داستان است. هیچ مورد اضافه تری وارد داستان نخواهد شد. بازار در روند صعودی قرار دارد، و آنها به دنبال معاملاتی در جهت خرید هستند.

با نگاه کردن به چیزی فراتر از اصطلاح "روند صعودی" برای اینکه ببینیم قیمت واقعا چطور در حال حرکت است، به ما این اجازه را می دهد تا قدرت یا ضعف درونی روند را مشاهده نماییم. این کار می تواند بصیرت و بینشی از ترس، تردید یا طمع شرکت کنندگان بازار که حرکات قیمت را پدید می آورند به ما بدهد، که به دنبال همین رفتار شرکت کنندگان در بازار است که روند یا الگوی حرکتی قیمت را ایجاد کرده یا اندیکاتورها را حرکت می دهد و در اختیار شما قرار می دهد.

من این را نمی گویم که شما لزوما مجبور به خلاص شدن از شر اندیکاتورهایتان شوید – بلکه می گویم تا فقط آنها را به همان کاربردی که دارند استفاده کنید – یعنی برآورد و تقریبی کاربردی از بازار.

و تشخیص دهید که اگر بخواهید توانایی خود را بهبود بخشید، شاید به این نیاز داشته باشید که پشت پرده الگو، اندیکاتورها یا برچسب ها را هم دیده و مشاهده کنید که قیمت واقعا در حال انجام چه کاری است.

•        آیا نوسان حرکت قیمت در حال تغییر است، و معنی آن چیست؟

•        آیا مومنتوم در حال افزایش است یا کاهش؟ چه معنی می دهد؟

•        آیا مومنتوم این حرکت قیمت بزرگتر یا کوچکتر از سوینگ قبلی است، و معنای آن چیست؟

•        آیا مومنتوم این حرکت قیمت بزرگتر یا کوچکتر از سوینگ قبلی و در یک جهت است، و معنای آن چیست؟

•        بیایید بیشتر به عمق برویم، فرآیندهای آموزش داده شده و روانشناسی افرادی که در معامله خرید (یا فروش) هستند، و در حال حاضر در سود قرار دارند را در نظر بیگریم. کجا مایل به خروج هستند؟ کجا قرار است سود خود را برداشت کنند؟ قرار است کجا حد ضرر خود را قرار دهند؟ این برای حرکت قیمت چه معنایی دارد؟

•        بیایید روانشناسی معامله گرانی را که در حال حاضر در حال مبارزه با این حرکت بوده و در زیان قرار داشته و با هر تیک قیمتی عرق بر پیشانی شان می نشیند و دست به دعا در محضر خدایان بازار بر می دارند را در نظر بگیریم – "اگر بتوانی فقط این نوبت قیمت را برگردانی بطوریکه من بتوانم سر به سر خارج شوم، قول می دهم دوباره وارد چنین معامله احمقانه ای نشوم".

کجایند افرادی که در تلاشند برای خروج از معامله؟ در چه نقطه ای ترس به اندازه ای بزرگ می شود که فقط مجبور به خروج از معامله می شوند؟

بیایید روانشناسی افرادی را در نظر بگیریم که در حاشیه بازی نشسته و آغاز حرکت را از دست داده اند. برخی از اینها معامله گران حرفه ای خواهند بود – کجای این روند یک نقطه ورود با ریسک پایین و احتمال بالا را تشخیص خواهند داد؟ برخی از این افراد معامله گران مبتدی خواهند بود – کجا بدترین قیمت ممکن برای ورود آنهاست، در حالیکه بازار را دنبال کرده و به سادگی و بدون ترسِ از دست دادن حرکت وارد می شوند؟ بله، بعضی افراد درست در بدترین تیک قیمتی ممکن وارد بازار می شوند. بطور بالقوه این نقطه کجاست و معنای آن برای حرکت بازار چیست؟

جواب تمامی این سوالات موضوع عالی برای مقالات آتی خواهد بود. فعلا تمایل دارم شما شروع به جستجوی چیزی فراتر از اندیکاتورها و الگوها باشید، و دنیایی تماما متفاوت با دنیای حال حاضر تحلیل تکنیکال، حرکت قیمت را کشف کنید.

طبیعت درونی حرکت قیمت، مومنتوم و نوسان جاری را بررسی کنید. و در نظر بگیرید چطور این موارد احتمال دارد که بر روی تصمیم گیری معامله گران مبتدی که بر پایه ترس و طمع خودشان وارد و خارج می شوند تاثیرگذار باشد.

و سعی کنید کشف کنید که چطور می توانید این اطلاعات را برای کاهش ریسک ورود، بهبود احتمال درست بودن ورود و بهبود بخشیدن به مدیریت و خروج از پوزیشن تان را در استراتژی خود بکار ببرید.

اگر شما علاقه مند به بهبود بخشیدن توانایی حال حاضر خودتان در بازار هستید، تحلیل حرکت قیمت ممکن است درست همان چیزی باشد که بدنبال آن هستید و همین حالا آن را شروع کنید.

معاملاتتان همراه باشادی

لنس بگز

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي