با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)

سه اشتباه رایج معامله با استراتژی Inside Bar

نویسنده : نایل فولر

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر : price-action.ir

اینساید بار

الگوی Inside Bar در صورتیکه چگونگی کار با آن را بدانید میتواند نشانه ای قدرتمند از حرکت قیمت باشد. متاسفانه بسیاری از معامله گران از این واقعیت بی خبرند و در نتیجه با از دست دادن پولِ بسیار، دست از معامله می کشند و از این الگو بیزار می شوند.

پیچیدگی خاص

همچون دیگر علائم حرکت قیمت، معامله ستاپ Inside Bar پیچیدگی های خاص خود را دارد و یادگیری این تفاوت های نامحسوس میان یک Inside Bar خوب و یک Inside Bar بد اغلب اوقات به قیمت برد و باخت سرمایه است. این بدان معنا نیست که هر معامله ای در این الگو به برنده شدن منتهی می شود ولی همچنان نیاز است تا دست کم مطمئن شوید خود را در موقعیتی برای پول درآوردن با الگوی Inside Bar قرار می دهید.

سه نکته که در ادامه به آنها اشاره می شود در واقع سه مورد از هزینه برترین خطاهایی است که من دیده ام معامله گران در این الگو مرتکب می شوند. آنها را بخوانید تا بدانید چه هستند و چگونه می توان از آنها دوری کرد...

1. در تایم فریم کمتر از روزانه با این الگو کار نکنید.

احتمالا یک سری از مقاله های من را در سایت daily chart trading خوانده اید و اگر هنوز مطالعه نکردید بایستی این کار را انجام دهید ( ترجمه تمامی این مقالات در سایت price-action.ir). نمودار روزانه قوی ترین و مهم ترین تایم فریم برای یک معامله گر حرکات قیمت است. در آن مقاله ها عنوان می شود که اگر سیگنالی در تایم فریم های چهار ساعته و یک ساعته شکل بگیرد که دقیقا موافق با معیارهای ورود من باشد، آنها را معامله می کنم.

هرچند، تنها الگوی حرکت قیمت که در تایم فریم روزانه آن را معامله می کنم الگوی inside bar pattern است، در ادامه دلایل خودم برای این معامله بر اساس این الگو را ذکر می کنم:

1.1 - یک inside bar در نمودار روزانه نمایانگر یک دوره از تراکم در تایم فریم های پایین تر بوده و گویای آن است که یک شکست احتمالی درحال نزدیک شدن به این تراکم است. درحال حاضر نمودار روزانه از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به یک تایم فریم پایین تر برخوردار است چرا که تمام آن برش های فرعی و ترکیب ها در نمودارهای چهار و یک ساعته و پایین تر را تنظیم و آن را به شکلی ساده در یک الگوی inside bar و یا یک inside day ارائه می کند. این روند بسیاری از پیچیدگی ها، تحلیل های بیش از حد و پیش بینی ها را از میان برمی دارد که به طور کلی به معامله بیش از حد ( آور ترید ) در آن تایم فریم های پایین تر می انجامد. به یاد داشته باشید که یک بازار رنجبا نوسانات متلاطم سخت ترین محل برای معامله است، بنابراین توانایی حذف این روند رنج روی نمودارهای چهار و یک ساعته و یا تایم فریم های پایین تر، بسادگی با مشاهده یک inside bar در نمودار روزانه امکان پذیر بوده و پول و هیجان زیادی را در درازمدت برایتان به ارمغان می آورد.

1.2 - تعداد بسیاری inside bar در تایم فریم های زمانی پایین تر از نمودار روزانه وجود دارند و بسیاری از شکست های نا معتبر در آنها اتفاق می افتد. خلاصه اینکه، معامله با این موارد در تایم فریم های پایین تر از روزانه بسیار سخت است چرا که بسیاری نمونه های غیر ایده آل از آنها وجود دارند و ارزشی ندارد که پول و زمان تان را در این تایم فریم های پایین صرف کنید.
اگر به دو تصویر زیر توجه کنید می بینید که قدرت نمودار روزانه تا چه حد است و چرا من با inside bar در تایم فریم نمودار روزانه کار می کنم. توجه داشته باشید که تمام این حرکت های رنج در طی یک ساعت به سادگی به عنوان یک الگوی inside bar در نمودار روزانه ارائه می شود که به خوبی به عنوان یک سیگنال فروش در این مثال کار می کند. همچنین، بهتمام inside bar های موجود در نمودار یک ساعته و بیشتر آنها که رد شدند ( عدم اعتبار ) توجه داشته باشید چون نمی توانید با همه آن inside bar ها در یک ساعت معامله کنید...

اینساید بار 1

اینساید بار 2

2. از روند نمودار روزانه برای معامله inside bar استفاده نکنید.

همانطور که پیش از این صحبت کردیم، من inside bar ها را با روند موجود در نمودار روزانه و در نمودار روزانه ترجیح می دهم. تلاش برای معامله با inside bar ها به غیر از نمودار روزانه واقعا دشوار است به ویژه اگر تازه کار باشید یا اطلاعات اندکی بدانید. البته شدنی است ولی تا زمانی که بتوانید از کار با روند نمودار روزانه برای inside bar هااحساس خوبی داشته باشید و نتیجه خوبی بگیرید که این هم باید از بخش سطوح کلیدی در نمودار در سایت learntotradthemarket.com کمک بگیرید.

یک inside bar بهترین معامله انجام شده به عنوان یک الگوی روند ادامه دار در نمودار روزانه، است. این الگوها را می توان به عنوان حرکات شکست در نظر گرفت و با آن می توان نسبت R/R های ( ریسک به ریوراد ) بالقوه بسیار خوبی برای ورود به بازار روند دار در حالیکه بعد از یک وقفه کوتاه یا تراکم به حرکت خود ادامه می دهد، فراهم کرد.

اینساید بار 3

3. استفاده از حد ضرر تنگ

قرار دادن حد ضرر دقیقا بالا یا پایین سقف یا کف کندل inside bar مورد نظر گاهی ممکن است اشتباه باشد. وقتی حد ضرر تنظیم می کنید نمی توانید بر اساس طمع آن را قرار دهید؛ یعنی، نمی توانید این حد ضرر را فقط به این دلیل که خواستار اندازه بیشتری از حجم معامله هستید خیلی نزدیک به نقطه ورود قرار دهید. شما باید حد ضرر را بصورت منطقی قرار دهید که بهترین شانس را داشته باشد تا تحت تأثیر نوسان های معمول روزانه قیمت قرار نگیرند.

پیشنهاد میکنم در سایت learntotradethemarket.com مطلبی در مورد ATR (ترجمه فارسی در سایت price-action.ir ) بازاری را که در آن معامله می کنید بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که حد ضرر شما دست کم بیرون از آن و همچنین دورتر از هر سطح حمایت یا مقاومت کوتاه مدت و یا نزدیک به آنها است. گرچه این وضعیت ممکن است حجم معامله شما را به خاطر نسبت به فاصله حد ضرر، بیشتر کاهش دهد ( برای حفظ میزان نسبت R/R) ولی اگر این کار به سود در معامله منجر می شود، بهتر است حواستان را جمع کنید.

اینساید بار 4

همانگونه که پیش از این در مقاله ای با عنوان « چگونه با حسابی کوچک معامله کنیم» گفتم، نمی توانید چنان درگیر پول سازی شوید که از عادت های درست معامله چشم پوشی کنید ( مانند جایگاه درست حد زیان). عادت های درست معامله گری مواردی هستند که به موفقیت طولانی مدت در بازار می انجامند؛ تمرکزِ بیشتر روی « سود معاملات» باعث می شود تا شما تمرکزتان روی معامله درست را از دست بدهید و نهایتا منجر به از دست دادن پولتان شود.

نایل فولر

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي