با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

4.7142857142857 1 1 1 1 1 Rating 4.71 (7 Votes)

تعامل و کنار آمدن با عدم قطعیت در بازار

نویسنده : لنس بگز

ترجمه : طه صادقی

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ناشر : price-action.ir

طبیعت درونی بازارها عدم قطعیت است. نوع بشر (انسان) عدم قطعیت را دوست ندارد. در واقع ما در اعماق روحمان از آن می ترسیم. اکثریت جامعه ما از طریق کنترل نمودن محیط، و اجرای ساختاری از قوانین، مقررات و تنظیمات درگیر تلاش برای کاهش عدم قطعیتی که در هر روز زندگی با آن روبرو هستیم شده اند. این تلاش ها به مقدار زیادی موفق بوده اند. اگرچه عدم قطعیت در زندگی را بطور کل نمی توان حذف نمود، ما تنها قادر به ایجاد ساختاری بوده ایم که در آن افراد بتوانند با ایمنی نسبی زندگی کرده و عموما استاندارد بالاتری از زندگی در مقایسه با نسلهای قبلی داشته باشند.

بازارها با این حالتِ عدم قطعیت سخت و مشکل هستند. بر خلاف جامعه، جایی که ما می توانیم بر روی اعمال دیگر افراد تاثیر بگذاریم، و جایی که درجه هایی از تاثیرگذاری بر روی محیط را داریم، یک معامله گر خُرد تاثیری بر روی حرکات بازار ندارد. هیچ تاثیری، هرگز!

وقتی وارد یک معامله می شوید، اهمیتی ندارد چقدر در تحلیل حرفه ای و ماهر هستید، قطعیتی در نتیجه حاصله وجود ندارد.

پس چطور در تحلیل تکنیکال، برای کار در فضایی از عدم قطعیتِ حرکات قیمت عمل کنیم؟

عموما اولین قدم، بدلیل اینکه ما انسان هستیم، این است که ساختاری خلق کنیم که در آن عدم قطعیتی وجود نداشته باشد. روش ترجیحی من از طریق چهارچوبی از خطوط حمایت و مقاومت است، اما قطعا کمبودی از نظر دیگر روش ها وجود ندارد؛ چه از طریق روشی بر پایه یک اندیکاتور، خطوط روند و الگوهای نموداری کلاسیک، الگوهای امواج ، یا از طریق دوره های حرکت خورشیدی و سیاره ای. هر روشی که مردم انتخاب کنند، قیمت را با تقریبی از حرکت بازار که تشکیل دهنده ساختار است روی هم قرار می دهد.

هدف این ساختار عرضه چهارچوبی است که معامله گر بتواند درون آن ساختار معاملات با ریسک پایین ویا احتمال بالا را تشخیص دهد.

اینجا همان جایی است که ضعفِ اغلب معامله گران مبتدی خودش را نشان می دهد. این معامله گران درباره ساختاری که به بازار اعمال کرده و در حقیقت تریگری که برای ورود به معامله انتخاب کرده اند اشتباه می کنند، و این تفکر برای پذیرش عدم قطعیت بکار نمی رود. آنها ادعا می کنند طبیعت آمیخته با احتمالات بازارها را درک کرده اند، اما اقدامات و اعمال آنها نشان دهنده این ادعا نیست. بجای آن، معامله گر مبتدی بصورتی معامله می کند که در واقع گویا برآوردش از بازار همان واقعیت موجود در بازار است. آنها وقتی معاملاتشان وارد ضرر می شود بیشتر از روی غافلگیری عمل کرده، و آرزو و دعا می کنند و امیدوارند تا معامله آنها دوباره به منطقه سود بازگردد، به جای این که به سرعت در جهت کاهش ریسک اقدام کنند. معامله گر مبتدی همواره کنترل ریسک، مدیریت سرمایه و مدیریت معامله ضعیفی را به نمایش می گذارد.

ساختاری که شما برای بازارها ترسیم می کنید، قطعیتی را ارایه نمی دهد، و هرگز هم قرار نبوده است که این نقش را ایفاد کند. بیشتر این تنظیم ساختار به سادگی، چهارچوبی را ارایه می کند که در آن شما بتوانید حرکت پیشین بازار را درک کرده، و امیدوارانه معاملات با ریسک پایین و یا احتمال بالا را تشخیص دهید، نه اینکه نقش دیگری داشته باشد.

توجه داشته باشید که نگفتم معاملات با ریسک صفر، یا سودآوری تضمینی. اهمیتی ندارد شما چقدر اطمینان دارید، شما با احتمالات روبرو هستید، و بعضی معاملات به زیان ختم خواهند شد. حتی یک سیستم با احتمال سوددهی 99.9% ممکن است 0.1% به ضرر منتهی شود، و اگر شما تمام سرمایه تان را در هر معامله در معرض ریسک قرار دهید، با گذشت زمان حساب معاملاتی شما از بین خواهد رفت.

معامله گران موفق سیستمی جادویی را کشف نکرده اند که قطعیت در بازارها را در اختیار آنها قرار دهد. بلکه، این مطلب را آموخته اند که با عدم قطعیت همراهی کنند.

آنها چطور این کار را انجام می دهند؟

1-    آنها سیستمی با امید ریاضی مثبت را توسعه داده و آزموده اند.

2-    آنها همان سیستم با امید ریاضی مثبت را به شیوه ای مستمر و مطمئن از جنبه علم و آگاهی و داشتن درک صحیح درباره اینکه نتیجه هر معامله به تنهای مهم نیست معامله می کنند.

3-    آنها ریسک معاملاتشان را مدیریت می کنند. هیچ معامله ای به تنهایی مجاز نیست کل حساب را به خطر بیاندازد.

4-    و در نتیجه آنها با این اعتماد معامله می کنند که بازار نمی تواند به آنها صدمه ای وارد آورد، و اطمینان درباره اینکه اقدامات صحیحی را برای کسب اطمینان از اجرای مداوم برنامه معاملاتی شان انجام خواهند داد.

بنابراین، اگر شما در مسیر بی انتهای "از این شاخه به آن شاخه پریدن"، یا رفتن از این فروم استراتژی به فروم استراتژی دیگری به دام افتاده اید، همین حالا این کار را متوقف کنید. از خودتان این سوال را بپرسید که آیا در تلاش هستید که قطعیت را در بازارها بیابید؟ قطعیتی وجود ندارد؛ روش کار شما اشتباه است. نگاه شما غلط است.

بجای اینکه همچنان به دنبال راه بهتری برای تعریف ساختار بازار یا روش بهتری برای تعریف نقطه ورود معاملات خود باشید، تنها یک سیستم را پیدا کنید که دیگران آن را بطور موفقیت آمیزی معامله می کنند، آن را یاد بگیرید، و بیاموزید چگونه مدیریت ریسک کرده، و توانایی معامله گری خود را از طریق مدیریت بهتر معامله و مدیریت خروج از معاملات بهبود ببخشید.

علم و آگاهی را با دانستن قاطی نکنید!

شاید استاد تحلیلگری باشید، اما هرگز قادر به دانستن جهت آتی قیمت نیستید.

دست از جستجو برای یافتن قطعیت بردارید. دست از معامله کردن به طوری که قادر به دانستن آینده هستید بردارید. و تنها ریسک معامله را مدیریت کنید.

معاملاتتان پر سود

لنس بگز

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي