با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

ارزیابی تمایلات روندهای روزانه

نویسنده : برت استنبارگر

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر : price-action.ir

هر روز در وبلاگ سنجش های انجام شده روی تمایلات روندها گذاشته می شود که کیفیت روند معاملات روز گذشته را به تصویر می کشند. منطق پشت این سنجش تمایلات روند این است که پیش از تغییرات واقعی قیمت به سمت ماندگاری، جهت حرکت بازار می چرخد (تغییر جهت می دهد). پیش از کاهش های ناگهانی، بازارها شتاب رو به بالای خود را از دست می دهند، همینطور در جهت عکس. سنجش تمایلات روند، به حرکت جهت دار طی روز گذشته نگاه کرده و آن را با حرکت کل روز می سنجد. نتیجه این سنجش کمک می کند تا به ما درباره چرخش های پیش رو در روند کوتاه مدت هشدار دهد. این سنجش همچنین بطور خاصی در تشخیص بازارهای بدون روند مفید واقع می شود.

تصویر زیر نمایی از این شاخص را همانطور که در وبلاگ منتشر شده است را نشان می دهد:

روند قیمت 1

توجه داشته باشید که تمایل به سمت روند نزولی میل به جلوتر بودن از کف های قیمتی داشته، و تمایل به سمت روند صعودی میل به جلوتر بودن از سقف های قیمتی داشته است. همچنین توجه کنید که در طول آخرین دوره حرکت قیمت، اعداد شاخص تمایلات روند اغلب اوقات بین 2.5- و 2.5+ باقی مانده است، که این باعث این شده تا ما درباره فضای معاملاتی بدون نوسان آگاه شویم.

با کسب کمی موفقیت در کار با این شاخص، من تصمیم گرفتم یک نسخه روزانه را برپا نموده تا شاید برای معاملات کوتاه مدت تر من را یاری دهد. منطق پشت این شاخص تمایلات روند مشابه قبل است؛ بجای نگاه کردن به رفتار معاملاتی روز قبل، دوره 45 دقیقه قبلی را مورد سنجش قرار می دهد.

نمودار زیر نمایی از این شاخص تمایلات روند را نمایش می دهد.

روند قیمت 2

یکبار دیگر تاکید می کنم به اعداد این شاخص توجه کنید که پیش از تشکیل کف های قیمتی تمایل به تشکیل کف و پیش از تشکیل سقف های قیمتی تمایل به تشکیل سقف دارد. در فضایی بدون روند، دامنه قله ها و دره ها دراین شاخص تقریبا مشابه هستند، در فضایی روند دار ما شاهد این هستیم که شاخص ما قله های (در روند صعودی) یا دره های (در روند نزولی) متمایز و متفاوتی را تشکیل می دهد، بهمراه حرکاتی مخالف که شاخص ما را پیش از برگشت روند به سمت خط صفر نزدیک می کند.

تا این لحظه من این تمایلات روندی را کشف کرده ام که بتواند در تشخیص حدود بالای قیمتی بیشتر از شاخص های مرسوم، مانند RSI و استوکاستیک مورد اعتماد باشد. من کاربردهای این شاخص در بازارهای مختلف را در هفته های پیش رو مورد بررسی قرار خواهم داد.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي