با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

سه ترفند ساده برای بهبود نتایج معاملات شما بر اساس Pin Bar

نویسنده: نایل فولر

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر : price-action.ir

الگوی پین بار پرایس اکشن یک نشانه بسیار قدرتمند و یکی از الگوهای مورد علاقه من در سیستم معاملاتی است. هرچند، بدون اغراق، اگر قصد دارید خودتان این را یاد بگیرید احتمالا ترکیبی از چند برآورد را تجربه خواهید کرد. پیچیدگی های بسیاری در معامله با پین بارها و الگوهای پرایس اکشنی که من کار میکنم وجود دارند که پیش از اینکه یک معامله گر واقعی و موفق در بورس یا فارکس شوید باید آنها را بدانید و در آن مهارت پیدا کنید.

الگوی پین بار 1
سبک معامله گری من این است: انتظار برای شکل گرفتن  بهترین الگوهای پرایس اکشن. قطعا به هر پین باری اهمیت نمی دهم و یا به هرنشانه ای از پرایس اکشن در بازار توجه نمی کنم.  یکی از چیزهایی که من در دوره آموزش معامله گری پرایس اکشن به دانشجوهایم یاد می دهم این است که چطور ستاپ های معامله گری با احتمال پایین را تشخیص دهند تا فقط بتوانند معاملات پرایس اکشن با احتمال بالا را بگیرند.
ضمن اینکه این مهارت یک توانمندی و هنر است که نیاز به آموزش و تجربه بیشتر برای دریافت نتیجه خوب دارد، من در آموزش امروز قصد دارم سه مورد از ترفندهای مورد علاقه ام برای تشخیص سیگنال های ضعیف از قدرتمندِ پین بار را با شما باشتراک بگذارم ، بطوریکه شما شانس زیادی برای بهبود نتایج معامله گری پین بار خود داشته باشید...
1.    در ابتدا، در روندها روی پین بارها تمرکز کنید.
موافق این نیستم که پین بارها را تنها در بازارهای روند دار معامله کنید، چون  موقعیت هایی وجود دارند که این پین بارها در بازارهای رنج با حرکات چاپی و یا حتی پین بارهای موجود در حرکات خلاف روند می توانند ارزش معامله بیشتری داشته باشند. ولی  به عنوان یک قانون کلی، چنین پین بارهایی در این بین کم و دور از ذهن بوده و نسبت به پین بارها در بازارهایی که روند واضح و مشخصی دارند برای معامله سخت تر هستند.
با این اوصاف، اولین ترفند من برای بهبود نتایج معامله پین بار شما این است که تنها روی پین بارها در بازارهای روند دار تمرکز کنید. این بدان معناست که شما تنها در جست و جوی جفت ارزها یا بازارهای روند دار باشید، درحال حاضر نمودارهای بدون روند را نادیده بگیرید. ضمن اینکه درحال یادگیری چگونگی معامله با پین بارها هستید، این تمرکز کردن روی بازار روند دار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.  نخستین گام برای استاد شدن در معامله پین بار، یادگیری معامله بازارهای روند دار در تایم فریم روزانه و پس از آن تایم فریم چهار ساعته است. اگر با نمودار چهار ساعته کار می کنید، اطمینان حاصل کنید که پین بارهایی را انتخاب می کنید که با مسیر روند نمودار روزانه یکی هستند. برای آموزش بیشتر در مورد چگونگی معامله بازارهای روند دار، به مقاله « چگونه در بازار روند دار معامله کنیم» در سایت learntotradethemarket.com مراجعه کنید.

   الگوی پین بار 2

2.    گام بعدی، روی پین بارها در سطوح کلیدی نمودار تمرکز کنید.
اغلب بازارها در یک روند مشخص نیستند؛ مثل نموداری که در بالا نشان داده شد. ضمن اینکه پیشنهاد میکنم در آغاز تنها روی پین بارهای بازار روند دار متمرکز شوید البته در نهایت می خواهید بدانید که چگونه می شود در پین بارهای دیگر موقعیت های بازار معامله کرد چرا که بازارها همیشه روند دار نیستند.
پس از اینکه در کار با پین بارها در بازارهای روند دار مهارت کافی پیدا کردید، می توانید در جست و جوی پین بارهایی باشید که در سطوح کلیدی حمایت یا مقاومت بازار شکل گرفته اند. سطوح کلیدی حمایت و مقاومت در واقع یک عامل قدرتمند را به  ستاپ پین بار اضافه می کنند و شما می توانید برای پین بارها به سطوح کلیدی نمودار در بازار رونددار، بازارهای رنج چاپی و یا حتی پین بارهای خلاف روند توجه کنید.

این نوع از پین بارها همان هایی هستند که شما در سطوح کلیدی حمایت و مقاومت نمودار در جست و جوی آنها هستید. اگر هنوز هم متوجه سطوح کلیدی نمودار نشده اید به مقاله «سطوح کلیدی نمودار» در سایت learntotradethemarket و مقاله « چگونه سطوح حمایت و مقاومت را رسم کنیم» در همان سایت مراجعه کنید.
 الگوی پین بار 3

در نمودار زیر یک نمونه دیگر از پین بارها را در سطوح کلیدی مقاومت و حمایت آورده ام. در این نمودار نمونه ای از رنج چاپی در نقطه ای که قیمت بین سطوح کلیدی حمایت و مقاومت به بالا و پایین نوسان دارد را می بینیم.
 الگوی پین بار 4

3.    بدنبال یافتن بیرون زدگی دم (سایه) پین بار باشید.
بیرون زدگی دم (سایه) پین بار از سطح کلیدی به این معناست که این دنباله مشخصا از محیط حرکت قیمت و یا از سطوح کلیدی نمودار خارج شده که این، شکست کاذب آن سطح را نشان می دهد.
پین بار بخودی خود نشانه ای از برگشت است و هرچه دم آن از محیط حرکت قیمت یا سطوح بیشتر خارج شود، در آن محدوده  قیمتی، برگشت یا پس زدن قیمت قوی تری صورت می گیرد. هرچه برگشت قوی تر باشد، احتمال بالاتری برای اینکه یک پین بار از آب در بیاید وجود دارد.
البته قبول دارم که مساله « این پین بار درحال بیرون زدن است یا نه» یک جمله بسیار محتاطانه است و می تواند مشروط به فرد باشد ولی  پین بارهایی هم هستند که کاملا از محیط حرکت قیمت و یا یک سطح بیرون می زنند و تقریبا بحثی درباره آنها نیست، اینها نمونه های هستند که مورد نظر من است.
 الگوی پین بار 5

نتیجه گیری
پین بارها یکی از قوی ترین الگوهای پرایس اکشن در معامله هستند ولی موفقیت در کار با آنها به سادگی جای گیری آنها در نمودار نیست. تفاوت های ظریفی میان یک پین بار خوب و پین باری که بهتر است از آن خود داری کنید وجود دارد که در این مقاله ما شما را با بعضی از آنها آشنا کردیم.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي