با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)

چهارحقیقتی که بهتر است در مورد معامله گری پرایس اکشن بدانید – قسمت اول

نویسنده : نایل فولر

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر : price-action.ir

رفتار حرکتی بازارها در طول زمان تغییر می کنند، قیمت ها پویا بوده و رفتار حرکتی قیمت پی در پی تغییر می کنند. هیچ روزی در معامله دقیقا مانند همان روز پیشین نمی شود. نوسان ها ثابت نیستند و گاهی بازار برای مدتی طولانی فعالیتی ندارد و تنها کمی بعد از این سکوت است که به تب و تاب می افتد.

وقتی بازار برای مدتی ساکت می شود، افرادی را می بینم که احساساتی شده و برای من می نویسند و می پرسند « نکند مشکلی در مورد حرکت قیمت پیش آمده ». واقعیت این است که هیچ اشکالی پیش نیامده و این تنها در ذهن این افراد است که چرا وارد معامله ضررده شده اند، یا بیش از حد معامله کرده اند و یا هنوز با نوسان ها و تغییرات بازار سازگار نشده اند.

وقتی باخت های پی در پی در معاملات را تجربه می کنید طبیعی است که نه تنها درباره آنچه انجام می دهید بلکه در مورد روش معامله تان از خود می پرسید و مدام خود را مورد خطاب قرار می دهید و این یک واکنش طبیعی است؛ اینکه معاملات موفقی داشته باشید ( منظور همیشگی بودن آن است ) خوب و مفید نیست. اگر توانایی خوشبین ماندن در مقابل سختی را ندارید، بازار هر هفته این شرایط را پیش رویتان قرار می دهد و شما به عنوان یک معامله گر از پسش برنمی آیید.

اگر این چهار اصل زیر را در مورد پرایس اکشن و بازار را در ذهن خود نگه دارید، اوقات بسیار بهتری را در هر روز معاملاتی بی آنکه آنچه بازار پیش رویتان قرار می دهد مهم باشد در خوشبینی می گذرانید...

1-     پرایس اکشن یک " سیستم " نیست.

نخستین چیزی که گمان میکنم بسیاری از معامله گران تازه کار پرایس اکشن در موردش دچار ابهام می شوند این است که بدانند پرایس اکشن یک « سیستم » معاملاتی نیست. وقتی معامله گرها سرانجام با " کمپ پرایس اکشن " رو دررو می شوند احتمالا سیستم معاملاتی سخت تر و قانونمندتری را در مقایسه با پرایس اکشن در تجسم داشته اند. سیستم های مبتنی بر اندیکاتور و سیستم های معاملاتی به کمک نرم افزار رایانه ای از سازگاری و نوآوری بسیار کمتری نسبت به پرایس اکشن برخوردارند. بنابراین برای یک معامله گر پرایس اکشن تازه کار سخت است که به شکل تازه ای از آزادی که پرایس اکشن در پی دارد عادت کند.

قصد ندارم در این مقاله به آموزش یک سیستم معاملاتی بپردازیم ولی باید بدانید که نمی توانید هر نشانه ( الگو/سیگنال ) پرایس اکشنی را که روی نمودارها می بینید، معامله کنید. لازم است تا تنها چند نشانه ی برگزیده خود در هفته یا ماه را با احتیاط و گزیده کاری، اجرا کنید که این هم به موقعیت های بازار بستگی دارد. همچنین یادگیری معامله در بازار، خدمات سیگنال دهی به شما نیست و پیشنهاد نمی کنم که ضرورتا هر سیگنالی را که در بخش تحلیلی به آن اشاره کردم، معامله اش کنید. باید با این سیگنال ها به عنوان تحلیل و تفسیر رفتار کنید چرا که این روش کار است، پس شما دیدگاه های من را بررسی می کنید و سپس طرح های خودتان را برای حمله به بازار برنامه ریزی می کنید.

احتیاط و "جرات " معامله گری دو حسی است که در بسیاری از وبسایت هایی که در مورد معامله گری صحبت می کنند پیدا نمی کنید چون این دو چیز را نه به سادگی میتوان آموخت و نه تعریف کرد ولی بسیاری از معامله گران کارآمد به شما می گویند که معامله موفق کاملا به احتیاط و جرات معامله گری بستگی دارد و این دو، چیزهایی هستند که با تمرین درست، وقت گذاشتن برای کار با نمودار و تجربه دست می آیند.

2-    پرایس اکشن جهانی است. همیشه جواب داده و همیشه خواهد داد.

سوال دیگری که اغلب از معامله گرها دریافت میکنم در مورد این است که آیا " پرایس اکشن جواب خواهد داد یا خیر " و یا " آیا اخیرا مشکلی برایش پیش نیامده؟ " خب، همانطور که در مقاله ام با عنوان " موفق ترین معامله گر " صحبت کردم، معامله بر اساس پرایس اکشن در معنای واقعی از سال 1700 میلادی استفاده شده است و اولین شکل واقعی از گمانه زنی های بازار بوده است. از آن زمان تا کنون جواب داده است و هنوز جواب می دهد و باز هم جواب خواهد داد.

این که می گویم « پرایس اکشن جواب می دهد » بدین معنی نیست که هر معامله ای به پیروزی ختم می شود. در واقع، حتی برخی از معامله گران بسیار موفق هم ممکن است نیمی از معاملات خود و حتی بیشتر را از دست بدهند ولی با توجه به نسبت ضرر به سود ( R/R ) و معنی درست از زمان درست معامله، هنوز هم این معامله گران موفق می توانند سود زیادی به دست آورند.

نکته مهمی که باید به خاطر سپرد این است که پرایس اکشن همیشه جواب می دهد و جواب خواهد داد چرا که این طبیعی ترین روش معامله کردن است. ما می آموزیم که بفهمیم قیمت با ما چه حرفی می زند و در جست و جوی نشانه های با احتمال بالا هستیم ( سیگنال های معاملاتی پرایس اکشن ) تا بدانیم در قدم بعدی ممکن است چه حرکتی انجام دهد. نوسان قیمت قطعا در طول زمان تغییر می کند، اما ما میخواهیم این قیمت با همان الگوها و حرکت ها هربار در بازار تکرار شود. این بدان معنی است که می توانیم این الگوها و حرکت ها را با یادگیری معامله گری پرایس اکشن شناسایی و تفسیر کنیم و در صورتیکه مراقب باخت هایمان بوده و معاملات پی در پی زیان ده نداشته باشیم، می توانیم از این حرکات سود بگیریم.

مطالعه قسمت دوم

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي