با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

پنج خطای رایج در معامله بر اساس استراتژی پین بار
نویسنده : نایل فولر
گردآوری : احمدرضا جبل عاملی
ترجمه و نشر : price-action.ir
شاید پین بار قدرتمندترین الگوی کندل استیک در پرایس اکشن باشد که تا به حال وجود داشته است. اگر بخواهم تنها یک الگوی شمعی پرایس اکشن را برای معامله در باقی عمرم انتخاب کنم، احتمالا الگوی پین بار را برمی گزینم. هرچند، پین بار با وجود ساختار ساده اش در صورتیکه ندانید چطور بین یک موقعیت خوب با بد فرق بگذارید، می تواند خیلی فریب دهنده باشد.
بسیاری از معامله گران را دیده ام که یک خطا در كار با پين بارها را بارها و بارها مرتكب می شوند؛ آنها هر پین باری که می بینند را معامله می کنند و هیچ گونه دقتی درباره محتوای بازاری که پین بار در آن شکل گرفته است نمی كنند. این معامله گران به طور مداوم در تلاش برای معامله با پین بارهای خلاف روند و بسیاری دیگر از خطاها هستند.
واقعیت این است که پیچیدگی های زیادی برای معامله با پین بارها وجود دارند که اگر انتظار دارید که معامله موفقیت آمیزی با آنها داشته باشید، باید آنها را بدانید. بنابراین برای اینکه مشکلات بیشتری سراغتان نیایند اجازه دهید به برخی از بزرگترین خطاهایی که معامله گران در كار با پين بارها مرتكب مي شوند بپردازيم...


1. یاد نگیرید پین بارها را در بازارهای روند دار معامله کنید.
نخستین چیزی که در رابطه با معامله كردن پین بارها برای انجام دادن به دانشجوهایم می گویم این است که یاد بگیرند چطور در بازارهای رونددار با پین بارها معامله کنند. دلیل ساده این است که هر ست آپ پرایس اکشن یا سيگنال معاملاتی قرار است شانس بهتری برای جواب دادن به همراه قدرت و مومنتوم روند یک بازار در پشت آن داشته باشد.
دلایل بسیاری وجود دارند که اصلا چرا بازارها روند می گيرند، اما دلایل دقيق هم چندان اهمیتی ندارند. همه آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که یک بازار روند دار است یا نه و اينكه می توانیم وارد این روند شویم تا از قدرت آن استفاده کنیم يا خير. اگر قدرت و "وزن" نهفته در یک روند را نادیده بگیرید و فکر کنید پیش از آنکه معامله با یک روند را یاد بگیرید می توانید از معامله پین بارها در خلاف روند پول خوبی به جیب بزنید حماقت است. تا امروز، من هنوز هم اول از همه در جست و جوی پین بارهای در راستای روند هستم و گزینه اول من سيگنال های بر اساس پین بارها هستند.


2. یاد نگیرید پین بارها را روی نمودارهای روزانه معامله کنید.
اگر نمی توانید با موفقیت روی تایم فریم های روزانه با پین بارها معامله کنید، روی هیچ تایم فریم پایین تری هم نمی توانید موفق شوید. به زبان ساده، نمودار روزانه بهترین تایم فریم معاملاتی است و قبول هم ندارم که این تایم فریم یک دیدگاه ذهنی باشد، من آن را به عنوان يک واقعیت معاملاتی می بينم.
به طور کلی، هر چه شما در تایم فریم پایین تر باشید، هرگونه سيگنال پرایس اکشن (یا هر سيگنال دیگری) شانس کمتری برای جواب دادن خواهد داشت. این به دلیل بی نظمی و نويز بازار يا نوسانات تصادفی است که به بيان ساده هیچ معنایی ندارد، و در این بازار آشفته وجود ست آپ پین بارهایی که شاید در نظر معامله گر تازه کار خوب باشد، اجتناب ناپذیر است ولی در واقع اینها معنایی ندارند.
بنابراین، یک پین بار در تایم فریم روزانه شانس خیلی بهتری برای معنی داشتن دارد، به این دلیل ساده که این پین بار روی نمودار روزانه ای است که نوسانات اتفاقی بازار کمتر در آن وجود دارد. نمودار روزانه مرتبط ترين دیدگاه از یک بازار را نشان می دهد، از جمله آنچه در آن رخ داده، آنچه درحال رخ دادن است و آنچه بعدا رخ می دهد. همانطور که تایم فریم ها را كاهش می دهيد، این دیدگاه مبهم تر و كم معنی تر می شود، مثل هر سيگنال پرایس اکشن دیگر.


3. با پین بارهای بدون تلاقی با محدوده حمایت/مقاومت معامله کنید.
یک پین بار يک سيگنال پرایس اکشن قوی است، ولی تنها در صورتیکه در جای درست نمودار و در زمانی درست اتفاق بیفتد. همانگونه که به دانشجوهایم در دوره های معامله گری می آموزم، بهترین سيگنال های پین بار معمولا در یک سطح/ محدوده تلاقی (حمایت/مقاومت) در نمودار اتفاق می افتند. اساسا، پين بارهای زيادی وجود دارند كه شما ممكن است در قيمت معينی روی آن متمركز شويد، اما آنها در تلاقی با محدوده حمایت/مقاومت نيستند، و اين نوع و مقدار تلاقی است كه پين بار را بهتر (يا بدتر) از دیگری می کند.
مايلم به دانشجوهایم این را بگویم که یک سيگنال الگوی کندل استیک پین بار خوب باید در متن موقعیت های جاری بازاری که در نمودار روزانه اتفاق می افتد "معنی بدهد". این در مورد یک پين بار در تایم فریم 1 یا 4 ساعته هم صادق است و در صورتیکه با روند، سطوح كليدی يا هر دوی آنها در تایم فریم نمودار روزانه همخوانی نداشته باشد، احتمالا یک پین بار خوب برای معامله نیست.


4. قراردادن حد ضرر در فاصله خيلی نزدیک به نقطه ورود ( استاپ تنگ ).
یکی دیگر از خطاهای بزرگی که می بینم معامله گران در استراتژی برگشت پین بار انجام می دهند، قرار دادن حدضرر در فاصله خيلی نزدیک به نقطه ورود است. همان گونه که در مقاله ای به نام « معاملات خوب اغلب زمانی بيشتر از انتظار ما برای نتيجه دادن می برند » بحث کردم، این واقعیت در پی می آید که بازارها در طول زمان نوسان دارند، كه اغلب هم بی معنی است، پس شما خواهان آن نيستيد که از یک معامله پین بار خوب پیش از موعد مقرر خارج شويد تنها به این دلیل که حد ضرر شما خیلی نزدیک بوده است.
آنچه که خواهان انجام آن هستيد، يافتن منطقی ترین نقطه روی نمودار است که اگر قیمت از آن بگذرد معامله پین بار شما را بی ارزش می کند. این نقطه یا سطح اغلب دورتر از آن است که بیشتر افراد بخواهند باشد يا فكر می كنند بايد باشد. مشكل داشتن حد ضرر بزرگ تر، این است که اگر شما بخواهید خطر را به درستی مدیریت کنید، بدین معنی است که باید حجم معامله را، همچنانكه فاصله حدضرر شما بیشتر می شود كاهش دهيد. این، آن چیزی نیست که باید به عنوان کند کردن پیشرفت معامله گری یا به عنوان "مانع" در نظر بگیرید، چون در بلند مدت، این منجر به سود بیشتر می شود چرا که به درستی معامله كرده و عادت های معاملاتی مناسبی را خواهيد ساخت.


5. شما واقعا یک پین بار را معامله نمی کنید.
معامله گران بارها فکر می کنند در حال معامله یک الگوی شمعی پین بار هستند ولی اين واقعا حتی یک پین بار نیست. این خطايی است که افراد معمولا به دليل آموزش نامناسب درباره چگونگی معامله پین بارها یا اینکه چه چيزی دقيقا یک پین بار را مناسب می كند، دچارش می شوند، و به راحتی قابل حل است. با یک آموزش و تمرين معامله الگوی کندل استیک پین بار مناسب، شما به سرعت می آموزید که ظاهر یک ست آپ پین بار با کیفیت بالا واقعا چگونه است، و چگونه میتوان آنها را شناسایی کرد و چگونه با آنها به درستی معامله كرد.
مطمئنم که شما از این درس درباره بعضی از رايج ترين خطاهای معامله گران هنگام معامله پین بارها و اقدام برای مطمئن شدن درباره اينكه از آنها پرهيز كنيد می آموزيد. اگر می خواهید درمورد پیچیدگی های معامله پین بار بیشتر بدانید، کتاب من « دوره معامله گری پرایس اکشن » را برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید.

مطالب مرتبط:

3 ترفند ساده برای بهبود نتایج معاملات شما بر اساس Pin Bar

حدضرر بزرگترین مشکل من

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي