با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

پرسش و پاسخ در مورد حرکت قیمت

نویسنده: لنس بگز

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر: price-action.ir

پرسشی که امروز توسط یکی از معامله گران پرایس اکشن مطرح شد و سوال مطرح شده اینقدر مهم است که من فکر کردم باید آن را به مطالب خبرنامه بیافزایم.

سوال مطرح شده:

سلام آقای لنس.

من از مطالعه مقاله " تحلیل قیمت به روش تایم فریم بالا به پایین " بسیار لذت برده و نکات فراوانی از آن آموختم. یک معامله گر باتجربه به ما یادآوری کرد که برای هر اسکالپر مشتاقی که خواهان درک آنچه روشی مناسب است خواندن این مقاله یک ضرورت است.

گرچه چیزی که من را در مقاله گیج کرده، درباره شناسایی مومنتوم نوسان و تلاطم (ولاتیلیتی) حرکات قیمت به منظور درک قوت روند است، آیا برایتان مقدور است مقداری درباره این موضوع برای ما صحبت کنید؟

با سپاس

پاسخ:

من خوشحالم که از مقاله خوشتان آمد. سپاس گذار بازخورد عالی شما هستم.

سوال عالی است – گرچه تجربه بالایی برای پاسخ دادن در قالب ایمیل را لازم دارد.

به مجرد اینکه در چهارچوب حمایت و مقاومت، " ناحیه ای " که احتمال بالاتر و ریسک پایین تر را برای معامله را فراهم می کند تعیین کنم، سوال این خواهد بود که، "کجا وارد بازار شوم " ؟

حقیقت این است که هرچقدر بتوانم نزدیکتر به ناحیه حمایت یا مقاومت وارد معامله شوم، ریسکی که متحمل می شوم کمتر خواهد بود. اغلب معامله گران مبتدی حس می کنند که منتظر ماندن برای تایید بیشتر در جهت حرکت قیمت ریسک کمتری را به همراه خواهد داشت. من واقعیت را بر خلاف این تفکر می بینیم. هرچقدر منتظر تایید بیشتری باشید، قیمت از ناحیه S\R فاصله بیشتری خواهد گرفت، و در نتیجه ریسک بالاتر خواهد رفت. هرچقدر تایید کمتری را مدنظر قرار دهم، به ناحیه حداکثری عدم تعادل عرضه/تقاضا نزدیک تر خواهم بود، و در نتیجه ریسک کمتر خواهد شد.

این همان چیزی است که کار را سخت و مشکل می کند. تلاش کنم تا جایی که می توانم در نزدیکترین فاصله به S\R در کف یا سقف وارد معامله شوم.

انجام این کار، به سادگی تابعی از مشاهده بسیار زیاد نمودار است. تماشا کنید که قیمت در حالیکه به سرعت بسوی ناحیه S\R حرکت می کند چطور عمل می کند. تماشا کنید که قیمت چطور به کندی بسوی ناحیه S\R حرکت می کند. زیر نظر داشته باشید که وقتی حرکت قیمت با جدیت بسوی ناحیه S\R ادامه می یابد چطور عمل می کند. نگاه کنید که وقتی قیمت بسوی ناحیه S\R شتاب می گیرد چطور واکنش نشان می دهد. من می توانم نکات راهنمایی عمومی را در اختیارتان قرار دهم، اما بسیاری از این موارد حس بصری را برای اینکه آیا قیمت قرار است وارد ناحیه S\R شود، یا کمی خود را بالاتر بکشاند را نیاز دارد. البته، شما همیشه درست متوجه این مطلب نمی شوید. من حرکات بسیاری را از دست می دهد – اما مشکلی نیست زیرا موقعیت بعدی با فاصله کوتاهی خواهد آمد. شما تنها نیاز به تعداد کمی از معاملات در روز دارید – لازم نیست تمام حرکات قیمت را شکار کنید.

می دانم واقعا جواب سوال مطرح شده را نداده ام – اگر بخواهم صادقانه بگویم پاسخ دادن به چنین سوالی در قالب یک ایمیل غیر ممکن است. نمودارها را زیر نظر داشته باشید.

فکر کردن درباره تحرک قیمت از این نما که جنگ بین گاوها (خریداران) و خرس ها (فروشندگان) می باشد نیز به ما کمک خوبی می کند. همچنانکه که به نمودار قیمت نگاه می کنید، تعدادی سوال را از خودتام بپرسید: قیمت در حرکت است، کجا می رود؟ هدف حرکتش کجاست؟ اگر به حرکتش ادامه دهد، بدترین جای ممکن برای خرید/فروش کجاست؟ معامله گران حد ضررهایشان را کجا می گذارند؟ اهداف قیمتی شان را کجای نمودار قرار می دهند؟ کجای نمودار قرار است با حداکثر ترس روبرو شده، و مجبور به خروج از معامله شوند؟

تمام معامله گری این است. نواحی با حداقل ریسک و احتمال بالا را پیدا کنید. به مجرد اینکه قیمت در آن نواحی قرار گرفتند، آیا تایید کننده انتظارات شما می باشند ( برای مثال قیمت بسوی ناحیه مقاومت صعود کرده است – آیا در حال متوقف شدن است)؟ اکنون بهترین نقطه ورود در این ناحیه کجاست؟ سپس در آن نقطه وارد شده و معامله را مدیریت کنید.

شانس تان افزون

لنس بگز

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي