با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

چک لیست خودارزیابی یک معامله گر

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

نوشته : دکتر برت استنبارگر
ترجمه : طه صادقی                                   
گردآوردی : احمدرضا جبل عاملی                                 
انتشار : price-action.ir

1 - زمانی که معامله می کنید چطور با خودتان صحبت می کنید؟ آیا عصبانی  یا ناامید؛ یا منفی نگر و شکست خورده با خود حرف می زنید؟ چه میزان از صحبت هایی که با خودتان می کنید متمرکز بر استراتژی بازار است، و چقدر از آن اختصاص به تمرکز بر روی خودتان دارد؟ آیا صحبت با خودتان سازنده است؟ و آیا مایل هستید وقتی معامله ای دارید، دیگران به همان شیوه با شما گفتگو کنند؟

2 - زمانی که بازار تعطیل است چه کار سازنده ای بر روی خود و معامله گری تان انجام می دهید؟ آیا هر روز بطور فعالانه آنچه که غلط و صحیح  هر روز در معاملاتتان در حال انجام هستید را شناسایی می کنید؟ یا اینکه کسب و کار معاملاتی شما دچار نبود کنترل کیفیت است؟ بازارها همیشه در حال تغییر هستند، چطور با این تغییرات خود را هماهنگ می کنید؟

3 - اگر شما چند روزی را به علت رعایت نکردن مدیریت وکنترل ریسک صحیح ضرر کنید، سرمایه و مشخصات موجودی شما چگونه تغییر خواهند کرد؟ آیا با افت سرمایه شدید مواجه می شوید یا ضرر شما در حد برنامه از پیش تعیین شده خواهند بود؟ آیا دارای پارامترهای مدیریت ریسک صحیح و سختگیرانه ای هستید و آنها را رعایت می کنید؟

4 - آیا حجم معاملاتتان بازتاب فرصت هایی است که در بازار مشاهده می کنید؟ یا اینکه شما موفق به شناسایی فرصتی ایده آل نشده و تلاش می کنید با اجبار فرصتی را در بازار تحمیل و روی آن معامله کنید؟

5 - آیا اغلب اوقات ضررهای معاملاتتان بیشتر و بیشتر می شوند؟ آیا صرفا برای جبران پولِ از دست رفته خود "معامله بر اساس انتقام گیری از بازار" انجام می دهید؟ و در نهایت این کار به از دست دادن سرمایه تان ختم می شود؟ آیا قبل از موعد مقرر وقتی سودتان در مسیر افزایش است، معاملات خود را می بندید و موفق به  بهره بردن از یک روز خوب و سودآور نمی شوید؟

6 - آیا معاملات سودده را بدلیل اینکه در اعماق وجودتان، فکر می کنید قادر به کسب سودهای بزرگ نیستید زودتر از موعد می بندید؟ آیا درباره پوزیشن هایتان کله شق و یک دنده هستید بطوریکه زیان های کوچک را به زیان های بزرگ تبدیل می کنید؟

7 - آیا معامله گری شما را خوشحال، مفتخر، از نظر روحی ارضا و خرسند می کند؟ یا اینکه معامله گری اغلب اوقات باعث ناراحتی، ناامیدی و نارضایتی شما می شود؟ آیا در زمان معامله گری حتی زمانی که کار سخت و مشکلی است حس تفریح و راحتی دارید؟

8 - آیا معامله می کنید زیرا بازار این فرصت را به شما می دهد، یا معاملات خود را انجام می دهید تا جای خالی نیازهای خود ( برای هیجان، عزت نفس، به رسمیت شناختن خود و غیره ) که در باقی شئون زندگیتان به آن نمی رسید را پر کنید؟

9 - آیا در جستجوی موفقیت در معامله گری بعنوان یک معامله گر پاره وقت هستید؟ آیا بعنوان یک جراح، بازیکن حرفه ای بسکتبال، یا موسیقی دان با دنبال کردن نیمه وقت کار خود درتلاش برای موفقیت هستید؟


10 - آیا می توانید توانایی های برتر مشترک خود با بسیاری از معامله گران باانگیزه و علاقه مند که در موفقیت در بازارها شکست می خورند را تشخیص دهید؟ آیا شما واقعا یک توانایی برتر دارید؟ و اگر اینطور است برای حفظ و نگهداری آن چه اقدامی می کنید؟

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي