با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

4.4285714285714 1 1 1 1 1 Rating 4.43 (7 Votes)

معامله گری اعتیادآور

نوشته : دکتر برت استنبارگر

ترجمه : طه صادقی

گردآوردی : احمدرضا جبل عاملی

انتشار : price-action.ir

چیزی که من بیشتر از همه در معامله گری عاشق آن هستم این است که این کار ذهن و اراده را تمرین می دهد. این کار شامل تحلیل مداوم و حل مساله بوده، و نیازمند توسعه پایدارِ مهارت های بر پایه بازدهی می باشد. من اطمینان دارم بازیگرانِ جدی شطرنج و پوکر از مزایای مشابهی لذت می برند. با هر ورزشکار موفقی که صحبت کنید کسی را می یابید که نه تنها بدنشان بلکه خودشان را پرورش داده اند.

اگرچه، زمانهایی هم وجود دارد که معامله گری مبدل به وسیله ای ویرانگر برای ذهن و روح می گردد. شما نخواهید شنید که شرکتهای کارگزاری، انتشارات مربوط به معاملات، یا تهیه کنندگان سمینارها خیلی زیاد درباره این مساله صحبت کنند، زیرا هدف مشترک آنها حفظ عموم مردم در مسیر معامله گری و فروش محصولاتِ مربوط به معامله گری به آنهاست. اما، بعنوان کسی که با بسیاری از معامله گران مستقل و معامله گران حاضر در شرکتها کار کرده ام، بیش از حد شاهد این مساله بوده ام که معامله گری تبدیل به فعالیتی اعتیادآور می شود.

بله، مربی های معامله گری و روانشناسان درباره از دست دادن "دیسیپلین" سخن می گویند، اما بندرت کلمه کلیدی " اعتیاد " را بکار می برند.

دیسیپلینی که شما بر روی آن کار می کنید، اعتیادهایی که شما از شر آنها خلاص می شوید و اگر از شر یک اعتیاد در معامله گری راحت شوید، اینجاست که مربی معامله گری واقعی وجود داشته است.

اگر چه بسیاری اوقات، از دست دادن دیسیپلین در بازارها مربوط به الگوهای رفتاری اعتیادآور می باشد.

اعتیاد زمانی اتفاق می افتد که یک فعالیت، منبع قدرتمندی از محرک را عرضه نماید، که در طول زمان منجر به وابستگی روانی و گاهی اوقات وابستگی فیزیکی می شود. ما عموما وقتی افراد حتی در مواجهه با عواقب منفی علنی، بدنبال فعالیتی هستند یک رفتار را بعنوان یک اعتیاد نامگذاری می کنیم. ناتوانی در توقف فعالیتی که عواقب آن در زندگی مشخص کننده هرنوع اعتیادی است به عنوان اعتیاد شناخته می شود.

حتی اگر ما فرض کنیم که معامله گران رفتارهای اعتیادآور متناوب بیشتری نسبت به جمعیت عادی نداشته باشند، آمارها نشان می دهند که، به احتمال زیاد، درهر 10 معامله گر تقریبا یک معمله گر دارای یک مساله اعتیادآور قابل تشخیص است.

پس ما برای این مساله چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

نخستین قدم در برخورد با هرگونه الگوی اعتیادآوری تشخیص آن و سپس تعریف آن بعنوان یک مساله است. ذیلا تعدادی سوال که شما شاید از خودتان بپرسید ارایه می گردد:

*        آیا زمان هایی بوده است که من به خودم گفتم معامله را متوقف کن، اما به هر حال همچنان به باز کردن پوزیشن ادامه داده ام؟

*        آیا دچار معامله بیش از حد (over trade) شده ام و معاملاتی با حجم بسیار بالا باز کرده یا در دوره هایی که هیچ اتفاق خاصی نیافتاده است معامله کرده ام؟

*        آیا زیان های معاملاتی من، مسایلی را در ارتباطات خانوادگی برای من ایجاد کرده اند، یا اینکه آیا آن زیان ها باعث ایجاد شدن مشکلات مالی برای من شده اند؟

*        آیا افراد نزدیک به من، به من گفته اند که من نیاز به توقف معامله گری دارم؟

*        آیا درد ناشی از از دست دادن سرمایه بسیار بیشتر از رضایت حاصل از پیروزی است؟

*        آیا خلق و خوی من با بالا و پایین شدن سود/زیان نوسان می کند؟

*        آیا من برخی اوقات به راحتی و به دور از خستگی معامله میکنم؟

*        آیا من به قیمت از دست دادن کار و ارتباطات دیگر، گرفتار معامله گری خارج از ساعات باز بودن بازار می شوم؟

اعتیاد معامله گری

توجه داشته باشید که، برای بسیاری از این سوالات، شما می توانید کلمه"معامله کردن" را با کلمه "نوشیدن" یا "قمار کردن" عوض کنید. دینامیک و شاکله اعتیادها در سرتاسر دنیا یکسان هستند. اگر پاسخ شما به سه سوال یا تعداد بیشتری از این سوالات "بله" بود، بدانید که معامله گری برای شما تبدیل به یک مساله شده است.

چطور یک فرد با معامله گری اعتیادآور کنار می آید؟ اولین قدم تعریف آن است، اما دومین، و البته قدم سخت تر اذعان داشتن به این است که شما نیاز به کمک برای رفع آن دارید. این غرور و تکبر ماست که به ما می گوید خودمان می توانیم از طریق قدرت اراده از پس آن بریاییم، اما اگر قدرت خواست و اراده برای جلوگیری از عواقب و پیامدهای این مساله کافی بودند در وهله اول اعتیاد اتفاق نمی افتاد.

با گفتن اینکه خودتان می توانید اعتیاد خودتان را مدیریت کنید به خودی خود نوعی از انکار است.

به همین دلیل است که در الکلی های گمنام قدم کلیدی اذعان به این موضوع است که شما در برابر الکل ناتوان هستید.

به همین دلیل است "الکلی های گمنام" جای نوشیدن را به حمایت متقابل داده و مدافع خودداری کردن بعنوان یک هدف هستند.

در کتابها، برنامه های خودیاری و مشاوره شما می توانید تعریف الگوهای فکری و رفتاری که شما را به سمت رفتارهای اعتیادآور سوق می دهند یاد بگیرید. شما همچنین یاد می گیرید که تمایل شدید به انجام کاری را پیشاپیش تشخیص داده و این افکار و رفتارها را در جهات سازنده ای کانالیزه و جهت دهی کنید.

بیش از همه، شما معیار و مقیاسی از کنترل زندگی خود و پایان دادن به پیامدهای منفی اعتیاد را دوباره بدست می گیرید.

اگر متوجه شوید قادر به کنترل معامله گری خود نبوده و متوجه بوجود آمدن پیامدها و عواقب رفتارها و افکار احساسی، مالی و اجتماعی خود شوید، این شور و شوق معامله گری نیست. این اعتیاد است.

کار درست را انجام دهید:

  1. حساب خود را ببندید.
  2. کمک و مشاوره بگیرید.

این کار را بخاطر خودتان، سرمایه تان و افرادی که به آنها علاقه داشته و به آنها عشق می ورزید انجام دهید. جای اعتیاد را به کنترل نفس بدهید. این بهترین معامله ای خواهد بود که تابحال انجام داده اید.

دکتر برت استنبارگر

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي