با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

ساختارشناسی یک معامله: کسب سود از لبه های بازار

نویسنده : برت استنبارگر

ترجمه : طه صادقی

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

انتشار : price-action.ir

سود بیش از 5 درصدی روز جمعه از 1.8 برابر حجم میانگین 20 روزه بدست آمد، سهم گوگل (GOOG) در لیست مراقبت روز دوشنبه قرار داشت و همچنین بطور قابل توجهی این سهم با رتبه "2" در لیست مراقبت برای بازارهای معاملاتی با رتبه قوی نیز جای گرفته بود. این نشان می داد که GOOG با احتمال کمتر در هفته پیش رو بازدهیکمتر از حد مورد انتظار داشته است.

قطعا طی پنج روز گذشته، رتبه بالا و قوی سهم GOOG بطور پیوسته از 7 تا 2 کاهش یافت (در مقیاس 1-10، با معرفی 10 نوبت از حداکثر احتمال بازدهی بالاتر از انتظار آتی، و معرفی 1 نوبت از حداکثر احتمال بازدهی پایین تر از انتظار).

تحقیق و بررسی شخصی من به نتیجه تقریبا متفاوتی منجر شد. از آوریل 2005 (N = تعداد 245 سشن معاملاتی)، ما 14 نمونه از تک روزهای صعود 3 درصدی یا بیشتر برای GOOG از نظر حجم نسبی (20 روزه) معادل با 1.5 یا بزرگتر را داشتیم. روز بعد، GOOG بطور میانگین 1.6% صعودی بود، بهمراه 11 جلسه صعودی و 3 جلسه نزول. این بسیار قوی تر از افزایش میانگین یک روزه 0.34 درصدی در GOOG بود. (149 روز صعود و 106 روز نزول).

با نگاهی بیشتر مشخص می شود که این تاثیر مومنتومِ مثبت روز بعد ادامه پیدا نکرد. دو روز پس از آن روز صعود بزرگ، GOOG بطور میانگین 1.45% بازدهی داد (9 روز صعودی و 5 روز نزولی) و به عبارت دیگر، مومنتوم پس از افزایش بزرگِ رخ داده در حجم، تا روز بعد در GOOG ادامه یافت، اما این اتفاق برای دو روز نیافتاد.

آنچه که این تغییرات به من نشان داد این است که من باید در جستجوی قدرت کوتاه مدت در GOOG باشم، اما بر روی قدرت پس از آن در روز یا در هفته بعدی حساب نکنم. بعبارت دیگر، اگر قرار بود بر روی GOOG اقدامی کنم، به اندازه معامله ای یک روزه خواهد بود، نه اینکه بعنوان پوزیشنی بر اساس سوینگ باشد.

درس شماره 1: سرمایه خود را وارد بازار نکنید مگر اینکه موقعیتی مشخص و واضح داشته باشید. تحقیقات به من نشان داد که من در آن روز لبه ای به سمت بالا داشتم، اما بعد از آن خبری از این لبه نبود. من نه روز دوشنبه موقعیتی برای فروش GOOG در اختیار داشتم؛ و نه موقعیت برای حفظ پوزیشن خودم بعد از روز دوشنبه. این تحقیق – و موقعیت نمایش داده شده آن – باعث عمل کردن استراتژی معاملاتی من گردید.

هر چند GOOG در لیست خرید من بود ولی با اینحال استراتژی من صبر برای اتفاق افتادن دو سناریو (رویداد) بود:

1 ) فروش پایدار در GOOG؛

2 ) حفظ موقعیت قیمت GOOG بالای کف روز جمعه اش.

فروش میان روزی در GOOG به من می گوید که سفارش های فروش در سهم گذاشته شده اند. حفظ موقعیت قیمت بالای کف روز جمعه به من می گوید که سهام روند صعودی خود را ادامه می دهد. هدف من خرید GOOG پس از آن است که فروشندگان شروع به راندن قیمت به سمت پایین کرده اند، اما نمی توانند آن را به زیر کف روز قبل برانند. زیرا من می دانم که بسیاری از معامله گرانِ شرکت کننده در GOOG معامله گران روزانه هستند، من می دانم آنها اگر نتوانند قیمت را پایین تر ببرند، مجبور به بستن ( نقد کردن ) کردن معاملات فروش خود شده و قیمت سهم را در جهت مورد علاقه من حرکت خواهند داد.

نمودار زیر آنچه را که در GOOG اتفاق افتاده است را نمایش می دهد. ما کف روز جمعه را در دقایق اولیه معامله تست کردیم و پس از آن جهش به قیمت بالاتر در ازای انتظارات. من بر اساس این سیگنال احتمالی عمل نکردم. چرا؟

اگر استراتژی من سود بردن از عدم تعادل بین خرید/فروش باشد، به نحوی که دیگر قیمت نتواند سقف یا کف جدید ایجاد کند، من نیاز به صبر کردن برای بوقوع پیوستن این عدم تعادل دارم. به مجرد اینکه GOOG در اوایل صبح از کف خود جهش کرد، من دیگر موقعیت مناسبی در تعقیب این صعود نداشتم. تحقیق من بسادگی به من گفت که احتمالات برای اینکه GOOG در آن روز صعودی باشد خوب بود؛ اما نه این که ما در همان روز به سمت قیمت های بالاتر ادامه دهیم.

ساختار شناسی یک معامله

درس شماره 2: وقتی ستاپی وجود ندارد معامله ای هم در کار نخواهد بود. این کافی نیست که طی روز یا هفته ی بعد موقعیت مناسبی داشته باشیم. بلکه ضرورت دارد تا آن موقعیت مناسب را با چنین روشی، جهت استخراج دینامیک های عرضه/تقاضا در طول روز عملی کنیم. هدف از ستاپِ بین روزی کسب اطمینان از این جهت است که معامله دارای لبه کوتاه مدت و نیز لبه بلند مدت باشد. به مجرد اینکه GOOG صبح زود با شیب تندی از کف روز قبل خود جدا شد، دیگر در قیمت مطلوبی وارد نخواهم شد.

من قیمت را تعقیب خواهم کرد. آیا این به معنی این است که شاید من معامله ای را از دست بدهم؟ قطعا اینطور است.

برای بدست آوردن معامله ای خوب با لبه قدرتمند، شما مجبور هستید اجازه دهید بسیاری از فرصت های کوچکتر معامله از بین بروند. این ایده، بعد از این همه صحبت، برای این نیست که معامله کنید؛ بلکه هدف این است که کسب سود کنید.

در ادامه ساعات صبح، GOOG دوباره به داخل محدوده پیش از باز شدن سقوط کرد، و منجر به این شد که من به مومنتوم بالقوه آن شک کنم. بین ساعات 10:19 و 10:23 دقیقع صبح، این سهم چندین نوبت تلاش کرد تا به کف روز جمعه (و کف قبلی که در اوایل صبح ثبت شده بود) نفوذ کند. بطور جالبی، TICKNASDAQ در طول آن زمان منفی بود، اما با حفظ قیمت در بالای کف های قبلی خودش. این به من گفت که هیچ افزایشی در فشار فروش( جریان سفارشات نزولی ) در بازار NASDAQ وجود نداشت. و مهمتر اینکه، حجم معاملات GOOG طی هر تلاش موفقیت آمیز برای شکستن کف های قبلی سقوط می کرد. این همان چیزی است که من به دنبالش هستم. فروشندگان قیمت GOOG را به سمت کف های قیمتی قبلی برگردانده و با پایین تر بردن آن مشکل داشتند. استراتژی من خرید GOOG در 437.60 و دست نگه داشتن برای یک حرکت تا نقطه وسط محدوده آن روز (440.49) بود؛ که تحقیق قبلی من محتمل ترین حرکت را در اختیار من قرار داد.

درس 3: هر معامله باید نسبت R/R ( ریسک به ریوارد ) مطلوبی داشته باشد.آیا با حرکت به زیر 436.50 کف های جدیدی در GOOG بدست آورده بودیم؟ من آماده نجات معامله ام بودم. پس از چندین تلاش ناموفق قیمت برای نفود به زیر کف، یک فشار تا کف های تازه ایده معامله من را نامعتبر خواهد نمود. این معامله سود کمی در برابر یک واحد ریسک در اختیار من قرار داد، از جمله اسلیپیج ( لغزش ) قیمت. برعکس، حداقل سود من در این معامله، حدود دو برابر ریسک معامله بود. اجرای خوب معامله به معنی این است که شما معاملات خود را تا حد ممکن نزدیک به نقطه ای که اگر وارد ضرر شدید کمترین زیان را متحمل شوید انجام دهید. ورود من به من گفت که GOOG نمی تواند کف های جدیدی بسازد، اما من نمی خواستم تا فاصله خیلی زیادی از آن کف های قیمتی GOOG را تعقیب کنم. در معامله گری زمان هایی هست که باید صبور باشید؛ انتظار برای اینکه فرصت به سمت شما بیاید و زمانی برای اقدام قاطعانه جهت به اجرا گذاشتن معامله مورد نظرتان داشته باشید.

در ساعت 10:48 دقیقه صبح، GOOG تا ناحیه 440 نزدیک به حد سود من جهش کرد. طی چند دقیقه بعدی، قیمت حول و حوش 439.50 نوسان می کرد، حتی با وجودیکه TICKNASDAQ اعداد مثبتی را رقم میزد. این حرکت به من نشان داد که معاملات فروش احتمالا در GOOG با معاملات خرید تسویه شده اند (بسته شدن معاملات )، اما آن صعود ادامه دار در قیمتهای خرید در NASADQ دیگر GOOG را به سمت بالا نمی راند. با برداشت آنچه بازار در اختیار من قرار داد، در قیمت 439.50 از معامله خارج شدم و کمی کمتر از دو واحد سود بدست آوردم.

همه مطالب بالا ما را به درس 4 می رساند: وقتی شما لبه معاملاتی بلند مدت را در اختیار ندارید، هرآنچه را که بازار در اختیار شما قرار می دهد را بردارید. من در معامله خودم سود کمی کردم و لبه ای وجود نداشت که من را تشویق به نگه داشتن بلند مدت معامله بکند. بله، GOOG شاید توقف موقتی کرده بود و احتمالا به بالاتر صعود می کرد، و در حقیقت من اوایل بعدازظهر چندین واحد بالاتر معامله کردم. اگرچه، این اتفاق تنها بعد از اصلاح بیشترِ صعود انجام شده از معامله من بود. مدیریت یک معامله به معنی تشخیص این است که آیا لبه ای دارید یا نه.

افراد بسیاری وجود دارند که به شما خواهند گفت که 90% معامله گری روانشناسی است. منم یک روانشناس حرفه ای هستم، و اینجا حضور دارم تا به شما بگویم که روانشناسی تنها تکه ای از پازل معامله گری است. معامله گری خوب به معنی در اختیار داشتن یک لبه خوب و مناسب، توسعه مهارتهای اجرای معامله برای بهره برداری از همان لبه، و سپس داشتن صبر و شکیبایی از نظر احساسی برای موقعیت های ورود و خروج مطابق با جریان سفارش خودتان می باشد. ذهنیتی مثبت بدون داشتن لبه، روانشناسی معامله گری مناسبی نیست. این نوعی از عدم پذیرش واقعیت است.

برت استنبارگر

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي