با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

تاثیر نقاط قوت شخصیتی در معامله گری

نویسنده : برت استنبارگر

مترجم : طه صادقی

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی
ناشر : price-action.ir

چشم انداز رایج این است که معامله گران بدلیل نقایص شخصی ( شخصیتی ) در نتایج معاملات خود به مشکل بر می خورند. تجربه من با معامله گران موفق در سطوح حرفه ای، اینطور نشان می دهد که معامله گران موفق اغلب به اندازه دیگر معامله گران کاستی هایی در شخصیت خود دارند و تفاوت آنها در نقاط قوت شخصی شان جای می گیرد و اینکه آنها چگونه در معامله گری در برابر این کاستی ها دوام می آورند.

تقریبا در سالهای اخیر با طلوع روانشناسی مثبت این تحقیقات نگاهی سختگیرانه به نقاط قوت و بهزیستی ذهنی انداخته است. تفسیری عالی از این تحقیقات کتابی بزرگ است به نام "نقاط قوت و فضایل شخصیتی" نوشته Christopher Peterson و Martin E. P. Seligman. این کتاب تلاشی است برای جمع بندی همه چیزها درباره کیفیت هایی نظیرعقل، شجاعت، عشق، مهربانی، عدالت، رهبری، فروتنی، خوش بینی، معنویت و بسیاری موارد دیگر.

تلاش دیگری برای مطالعه نقاط قوت ارزشهای عملی، پرسش نامه هایی هستند که 24 کیفیت مثبت شخصی را ارزیابی می کنند. (علاقه مندان به مطالعه می توانند در سایت تحقیقاتی ثبت نام کرده و پرسش نامه ها را برای خودشان تحویل بگیرند).

تجربه من این است که بسیاری ضررهای معامله گری که حاصل می شوند نه به دلیل ضعف معامله گر، بلکه به علت اینکه نقاط قوت آنها بدرستی با معامله گری آنها در یک راستا قرار نمی گیرد به وجود می آیند. در مطلب پیش رو، من پروژه مربی معامله گری را بروز نموده و این مفهوم را به تصویر خواهیم کشید.

جالب توجه است که تعداد بسیار کمی از مربیان/روانشناسان معامله گری بنظر می رسد مقدار زیادی زمان را بر روی ارزیابی معامله گر و نقاط قوت شخصی صرف می کنند و فرضیه آنها بنظر می رسد اینطور باشد که، اگر شما نشانه ای از یک نقطه ضعف را بدهید، پس با رفع آن موفق خواهید شد.

در صورتی که حقیقت برعکس آن است و اگر شما نقطه قوت ایجاد کنید، می توانید پیرامون نقایص خودتان کار کنید.

بیایید تمرین کوچکی را امتحان کنیم. در زیر لیستی از نقاط قوت از سوی بررسی انجام شده توسط VIA ارایه شده است. تشخیص دهید کدامیک از آنها پنج نقطه قوت برتر شما هستند و آنها را بنویسید:

خلاقیت، کنجکاوی، روشنفکری، عاشق یادگیری، عقل، شجاعت، مقاومت، کمال، سرزندگی، عشق، مهربانی، هوش اجتماعی، شهروندی، انصاف، رهبری، بخشش، فروتنی، ملاحظه، خودکنترلی، قدردان زیبایی، حق شناسی، خوشبینی، شوخ طبعی، معنویت

به مجرد اینکه پنج نقطه قوت برتر را که به آنها اعتقاد و باور دارید را یادداشت کردید، اکنون – کنار هر کدام از نقاط قوت – بنویسید که چگونه بطور مشخص آن نقطه قوت را در معاله گری روزانه تان بکار می گیرید.

چیزی که من متوجه آن شدم این است که، بعضی اوقات، چگونگی معامله کردن معامله گر کاربرد عینی برترین نقاط قوت او را مشخص نمی کند و درنتیجه، معامله گر به دو سمت گرایش پیدا می کند: به سمت آنچه او "باید" مطابق روش معامله گری که انتخاب کرده است انجام دهد و از یک سو به سمت آنچه اغلب اوقات بعنوان یک علاقه شخصی و نقطه قوت ظاهر می شود. این بخودی خود مشکل داشتن با انضباط نیست؛ بلکه این مشکل نبود سازگاری بین روش معامله گری و شایستگی شخصی است.

نیازی به عملی کردن تمام نقاط قوتتان در معامله گری نیست. حتی اگر برخی از نقاط قوت شما بطور منظم در معامله گری تان بکار گرفته شوند، احتمالا نتیجه اش پیدایش دو پیامد می شود:

الف) موفقیت شما در معاملاتتان بیش از زمانی خواهد شد که تنها سیستم معاملاتی خود را به خوبی اجرا می کردید؛

ب) شما احتمالا متوجه خواهید شد معامله گری بیشتر باعث رضایتمندی شما می گردد و انگیزه جهت توسعه کامل خودتان را حفظ خواهید نمود.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي