با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

سه قدم برای اینکه بلافاصله تبدیل به معامله گری موفق شوید

نویسنده: نایل فولر

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی


ترجمه و انتشار : price-action.ir

پیشاپیش میدانم در چه فکری هستید؛ عنوان این مقاله تقریبا واضح و چشمگیر است. درحالیکه شاید برجسته باشد ولی مطمئن باشید زیاده روی نکرده ام. به شما قول میدهم اگر همه این مقاله را بخوانید با عمق بیشتری به آن فکر خواهید کرد و سپس دیدگاهی را که قصد دارم با شما درمیان بگذارم اجرا می کنید و خواهید دید که چرا این عنوان مقاله، بزرگ نمایی نیست.

اینکه در بورس یک معامله گر موفق بشوید به سختی آنچه که احتمالا الان به آن فکر می کنید نیست. همه آنچه که نیاز است، تغییراتی در رفتار و از همه مهم تر تغییر در طرز فکرتان می باشد. پیشنهاد میکنم همه این مقاله را تا پایان بخوانید چرا که باور دارم آنچه که اینجا با شما درمیان می گذارم ممکن است « تکه گمشده» پازل معامله گری شما در بورس باشد که سعی داشته اید کنار هم قرارشان بدهید...

گام نخست: هفته بعد را دور از بازار و معامله گری باشید.

اگر می خواهید فورا معامله گری را بهبود و به همه مشکلات خود در این مسیر پایان بخشید، این نخستین گام مهم است.

اگر مدتی از معامله دور نشوید، اینکه اشتباهات معامله گری را که مرتکب شده اید ببینید، بسیار دشوار است. بنابراین نخستین چیزی که نیاز است تا انجام دهید این است که از تمام موقعیت هایی که در آن هستید خارج شوید و تمام هفته بعد را دور از بازار بورس بمانید و در هیچ یک از معاملات حضور نداشته باشید.

در طول این یک هفته قرار است یک سری کارها را انجام دهید که به ترتیب اهمیت برایتان ذکر می کنم:

1-    بازنگری و به روزرسانی/ تنظیم طرح معاملاتی ( سیستم معاملاتی )؛ اگر از استراتژی معاملاتی خودتان ( ساخته شده توسط خود شما )استفاده نمی کنید پس این بررسی باید چیزهای زیادی در مورد دلیل تقلای اخیرتان در بازار به شما بگوید. از بازار بیرون آمده و سیستم معاملاتی خود را به روز کنید؛ نگاهی به آن بیندازید و مطمئن شوید همانی است که دقیقا می خواهید و اگر هنوز سیستمی ندارید باید یکی را برای خودتان آماده کنید. اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید، مقاله من با عنوان « دوره معامله گری » را در سایت learntotradethemarket.com بخوانید. در این مقاله به شما می گویم که چطور یک طرح معاملاتی ترتیب دهید.

2- تغییر در طرز فکر؛ در طول هفته خارج بودنتان از بازار بگذارید حس نبودن در بازار قوت بگیرد. درک کنید که راه فهمیدن آن را چطور بیشتر اوقات باید حس کنید، اینطور بگویم که، بیشتر وقت هایی که نباید در بازار باشید را چگونه شناسایی کنید. بیشتر اوقات باید صبورانه برای معاملات با احتمال بالا صبر کنید تا شکل گیرند، به عبارت دیگر، باید مثل یک کروکودیل معامله کنید ( مقاله « مثل یک کروکودیل معامله کنید» را در سایت اشاره شده بخوانید). درک کنید که وقتی طرز فکرتان را از نیاز به معامله برای کسب سود بیشتر، به پذیرش این موضوع تغییر دهید که نیاز است تا صبورتر و منضبط تر باشید، در واقع دارید به هدفتان که « یک معامله گر موفق شدن» است نزدیک تر می شوید.

3- سازماندهی کنید؛ از شما می خواهم که از هرجا معامله می کنید، آن را سازماندهی کنید. اگر دفتر و محل انجام معامله دارید، این کار را بکنید. اگر ندارید پس سیستم رایانه خود را با پاک کردن فایل های قدیمی و غیره سازماندهی کنید. بعد، طرح معاملاتی خود را بصورت سندی با ظاهر تمیز و مناسب در آورید، آن را چاپ و صحافی کنید. فقط کاری کنید تا درست و حرفه ای و سازماندهی شده به نظر برسد که با این کار احتمال زیادی دارد که مورد استفاده تان بشود.

4- نمودارها را پاک و خلوت کنید؛ اگر از قبل نموداری دارید، هرچیزی را از روی نمودارهایتان پاک کنید یعنی همه اندیکاتورها و غیره. آنگونه که من در این لینک توصیه می کنم، نمودارها را بچینید و پیش از آنکه دوباره به معامله گری بازگردید میخواهم که سری به بازارهایی که در آن معامله می کنید بزنید و پیش از باز شدن بازارها، سطوح کلیدی را پیش از باز شدن بازار وارد این نمودارها کنید. می توانید با خواندن مقاله «چگونه سطوح مقاومت و حمایت را رسم کنم» how to draw support and resistance levels یاد بگیرید.

پس، برای قدم اول باید یک هفته تمام از معامله دور بمانید به هدف: 1. بازنگری، به روزرسانی یا تهیه یک طرح معاملاتی درصورتیکه ندارید. 2. تغییر طرز فکر درمورد معامله گری از « نیاز تمام وقت به معامله» به شخص صبوری که مثل یک تک تیرانداز معامله می کند. 3. محیط، رایانه و طرح معاملاتی خود را سازماندهی کنید. 4. یک نمودار خالی از اندیکاتور تهیه و سطوح کلیدی نمودار را برای هفته بعد رسم کنید.

گام دوم: لازم است تا دیدگاه خود در مورد معامله گری موفق را از « کسب سود سریع » به یادگیری درست معامله گری و پیروی از شیوه معامله گری و برنامه معامله خود تغییر دهید. پیشروی آهسته و باثبات باعث برد در رقابت معامله گری می شود نه اینکه سریع و بی فکر عمل کردن. چیزی که باید درک کنید این است که فرایند آهسته و باثبات و کسب ماهیانه سود، آن چیزی است که معامله گری موفق را تشکیل می دهد. هرچه زودتر به این آگاهی برسید و به روشی رفتار کنید که بازتابی از این درک باشد، در این صورت زودتر به یک معامله گر موفق تبدیل خواهید شد.

به بازار به عنوان « فرصت های ثابت » فکر نکنید. من به معامله گری بیشتر به عنوان « پنجره ای رو به فرصت های بالقوه سودآور » فکر می کنم، ولی تله ها و خطرات بسیاری هم دارد، پس باید مراقب باشید که گرفتار نشوید. با آموزش، زیر نظر داشتن زمان و تجربه، نهایتا می آموزید که چطور گرفتار سیگنال های معاملاتی نا معتبر و بسیاری از تله هایی که هر هفته در بازار پیش می آیند نشوید. این بدان معنا نیست که معاملات زیان ده نخواهید داشت، بلکه تنها بدین معنی است که از باخت های غیر ضروری خودداری می کنید؛ باخت هایی که زاییده عدم آمادگی و نبودن در فضای ذهنی درست و مناسب نسبت به معامله گری می باشند.

گام سوم: دست از شرط بندی برداشته و یاد بگیرید چگونه معامله کنید.

اساسا دو روش برای معامله وجود دارد؛ تقریبا مثل یک قمارباز و البته یک راه صحیحی هم هست که مثل یک تحلیل گر ماهر بازار و صبور است.

متاسفانه بسیاری از افراد معامله را مثل یک قمارباز تمام می کنند بی آنکه وقتی شروع می کنند اهمیت بدهند چقدر احتمال بالایی در موفقیت دارد. معامله ساده ترین چیزی است که میتوان به آن معتاد شد و وقتی به معامله گر بودن معتاد می شوید رسما یک قمارباز در بازار به حساب می آیید؛ چه بدانید و چه نه.

برای جلوگیری از اینکه قمارباز معامله گری شوید واقعا باید از طرف خودتان تلاش آگاهانه داشته باشید. اگر بدون اراده و بی هیچ تمرین درست و و طرح معاملاتی و بصورت تصادفی معامله کنید، شما قماربازی کرده اید، این اساسا طبیعت بشر است و ما چه موجودات عجیبی هستیم. معامله موفق نسبت به آنچه که شما ممکن است عادت به انجام آن داشته باشید به تلاش، برنامه ریزی و تفکر راهبردی نیاز دارد. من نمی گویم که کار « سختی » است و به هوش فوق العاده ای نیاز دارید بلکه می گویم به تحلیل و برنامه ریزی بیشتری نسبت به آنچه بسیاری از مردم درباره آن فکر کرده یا به آن تمایل دارند، نیاز دارید.

بهترین کار این است که بیاموزید چگونه با یک روش ابتدایی و ساده با استفاده از داده خام پرایس اکشن، معامله کنید. معامله گری موفق با یادگیری درست معامله کردن آغاز می شود و اگر شما هنوز نیاموخته اید که چگونه معامله کنید پس لازم است تا یادگیری آن اولویت شما بشود چرا که این مورد قرار است شالوده کار شما شود. زمانیکه این شالوده ساخته شود، می توانید با تکیه بر آن یک سیستم معاملاتی تهیه کنید و تغییرات ذهنی را که در این درس به آن اشاره کردم را اجرا کنید. اگر این کار را انجام دهید، معامله موفق دیگر مسئله « چگونه » یا « چه چیزی » نمی شود بلکه تنها مساله انجام آن و پیگیری برنامه ای می شود که در این مقاله به آن اشاره کرده ام.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي