با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

مشکلات معامله گری – حفظ تمرکز
نویسنده: لنس بگز
گردآوری: احمدرضا جبل عاملی
ترجمه و نشر: price-action.ir
یکبار بیانیه ای را از ربکا فاین از سایت www.scienceofgettingrich.net شنیدم که می گفت:
" ا گر چیزی که درباره آن فکر می کنید چیزی نباشد که بخواهید در سه دقیقه آینده اتفاق بیافتد...از دست آن فکر خلاص شده و به چیز دیگری فکر کنید. "
در حالیکه این روشی عالی برای زندگی کردن به شیوه خودتان است، و من هم مطمئنا تلاش می کنم اینکار را انجام دهم، این به همان اندازه برای فرآیند معامله گری هم اتفاق می افتد، به خصوص کسب اطمینان از اینکه ما در طول اجرای تحلیل، تمرکزمان را حفظ می کنیم.
حفظ تمرکز می تواند سخت باشد. نه تنها با پرت شدن حواس از سوی منابع خارجی، مانند صدای زنگ تلفن، درست در حین تنظیم اولیه ستاپ معاملاتی روبرو خواهید شد، یا دوست شما درخواست تعویض لامپ روشنایی را خواهد نمود، یا بچه های شما از شما برای کمک کردن در انجام تکالیفشان کمک خواهند خواست، بلکه شما همچنین با عوامل داخلی پرت شدن حواس از سوی تفکر معاملاتی، مبنی بر ترس منفی روبرو می شوید. این حواس پرتی های داخلی ممکن است برای معامله گر مبتدی وضوح کمتری داشته باشد، اما نتایج می تواند برای قابلیت سوددهی شما نابود کننده باشد.
اگر هنوز روی روانشناسی تفکر معاملاتی مبنی بر ترس منفی خودتان مسلط نشده اید، پس با حواس پرتی های بی پایانی روبرو خواهید شد که کانون تمرکز شما را از کاری که در دستتان است - اجرای مستمر طرح معاملاتی تان - منحرف می نماید.
صرف نظر از اینکه چطور این ترس ها –خوشنودی، خستگی، شک، تعویق، انکار– در معامله گری شما ظاهر می شوند، آنها صرفا منجر به عدم استمرار و اجرای غیرحرفه ای طرح معاملاتی تان خواهد شد. و این نمی تواند منجر به سودهای مستمر بلند مدت شود.
ما چطور با این روانشناسی معامله گری مبنی بر ترس منفی رفتار کنیم؟ خب، این موضوع را نمی توان در یک مقاله به سرانجام رساند. من در حال حاضر در حال کار بر روی یک برنامه کامل مطالعاتی در خانه برای تسلط یافتن بر موضوع روانشناسی معامله گری هستم، که به شما ابزارها، استراتژی ها و تکنیک هایی را برای غلبه بر این مسایل عرضه می کند.
هرچند درعین حال این بیانیه خانم فاین ابزاری ساده برای افزودن به جعبه ابراز معامله گری تان به شما عرضه می کند، تا به شما این اطمینان را ببخشد که تمرکزتان را در طول تحلیل با وجود هرگونه حواس پرتی های دردونی و بیرونی حفظ کنید.
این فرآیند برای معامله گران بلند مدت و کوتاه مدت مشابه هم می باشد. اما اجازه دهید اول درباره معامله گران کوتاه مدت صحبت کنیم، زیرا این کاری است که من در درجه اول انجام می دهم.
بعنوان یک معامله گر روزانه، موفقیت شما نتیجه اجرای مستمر طرح معاملاتی شماست. موفقیت نتیجه اجرای تحلیل منظم در کل ساعات معاملاتی آن بازار می باشد، یا در زمان بسته شدن هر کندل یا با بکار گرفتن هشدار قیمتی و زمانی که قیمت به سطحی از پیش تعیین شده می رسد، و سپس اقدام صحیح برای ورود، مدیریت یا خروج از معاملات.
برای اینکه مطمئن شوید تمرکز شما بر روی فرآیند معامله گری باقی می ماند به چه چیزی نیاز دارید؟
این کاری است که من انجام می دهم:
1.    فرآیند تحلیل و تصمیم گیری خودتان را مستند سازی کنید. مراحل قابل اجرا را که نیاز است در هر کندل آن را به اجرا بگذارید تا به این تصمیم برسید که، کاری نکنید، خارج شوید، یا حد ضرر یا حد سود خود را تنظیم کنید، بطور واضح تعریف کنید.


2.    هشداری قبل از هر کندل برای خروج از وضعیت جاری اش قرار دهید. اگر در نمودار پنج دقیقه ای معامله کنم، 30 ثانیه قبل از بسته شدن هر کندل هشداری قرار می دهم تا این اجازه را به من بدهد که توقف کرده و افکارم را بررسی کنم. اگر افکار من ربطی به تحلیل عینی بازار و اجرای صحیح طرحم نداشته باشد، پس آن افکار را کنار گذاشته و تمرکزم بر روی فرآیند مستند شده معاملاتی باز می گردانم.این صرف نظر از تایم فریم جواب می دهد. اگر در حال معامله در نمودار یک ساعته باشم، هشداری قرار می دهم تا درست پیش از بسته شدن هر کندل یک ساعته به من خبر بدهد. اگر در حال معامله در نمودار یک دقیقه باشم، باز هم درست قبل از بسته شدن هر کندل یک دقیقه هشداری قرار می دهم. اگر منتظر یک ساختار ( ستاپ ) قیمتی در سطح قیمتی خاصی بوده، و تا زمان برخورد قیمت به آن سطح قصدی برای معامله گری نداشته باشم، پس تنها هشداری برای برخورد قیمت به آن هدف قرار می دهم.

از آنجایی که شما لزوما کل زمان جلوی صفحه نمایش ننشسته و به نمودار و شکل گیری کندل ها نگاه نخواهید کرد، قرار دادن هشدار برای تایم فریم 15 دقیقه به بالا قطعا ایده ای عالی است. هرچند، خواهید پرسید که آیا انجام این کار برای تایم فریم های خیلی کوتاه مانند یک دقیقه واقعا لازم است یا خیر. گرچه حقیقت این است، که این کار لازم می باشد، و قطعا جواب می دهد. این شگفت آور است که متوجه می شوم چطور اغلب اوقات ذهنم در فکر چیز دیگری است. بیشتر اوقات، ذهن من در حال فکر کردن درباره چیزی نامربوط به طرح معاملاتی ام است. هشداری که قرار می دهم این الگوی فکری را قطع می کند، و اجازه بازگشت ذهن به تفکر و تمرکز برای آنچه اهمیت دارد را می دهد.
این کار را امتحان کنید، و اگر بطور ناگهانی متوجه شدید که درباره آنچه MACD نشان می دهد فکر می کنید، و این بخشی از طرح معاملاتی شما نیست، با این وجود دست از آن افکار بکشید – آن افکار ربطی به این معامله ندارند. اگر بطور ناگهانی متوجه شدید که لازم است در معامله بعدی برنده شده و سر به سر خارج شوید، با اینحال دست از این افکار بردارید – این فکر ربطی به این معامله ندارد. اگر متوجه شدید در حال فکر کردن به این هستید که تعطیلات بعدی به کجا بروید، از این فکر بیرون بیایید. و برای بار دیگر، این فکر نیز نامربوط است. هرگونه فکر ناخواسته ای را کنار گذاشته و به چیز دیگری فکر کنید که بطور مستمر به شما در معامله کردن طبق طرح معاملاتی تان یاری رساند.
اوه، و بدین ترتیب شما از داشتن هشداری که هر دقیقه برای مدت هشت ساعت کاری یک بازار کار سر و صدا راه بیاندازد خسته نمی شوید، بیایید قدم سوم را به دو قدم دیگر بیافزاییم:


3.    اگر در تایم بسیار پایینی معامله می کنید، استراحت هایی در بین کار در طول روز بخود دهید، تا از بازار فاصله بگیرید. راحت باشید، دوباره انرژی بدست آورده و سرحال شوید، بدین ترتیب می توانید این مسیر را با شادابی طی کنید.
برای معامله گران بلند مدت تر، اجازه دهید بگوییم یک نفر بالاتر از نمودارهای روزانه معامله می کند، مشکلات همان مشکلات هستند. در مورد شما، شما فرآیندی در اختیار دارید که نیاز به پیگیری دارد تا با تصمیات شما همخوانی داشته و وارد یک معامله شده، از آن خارج شوید یا سطوح هدف و حد ضرر را تغییر دهید.
در این مورد، شما هنوز نیاز به اجرای قدم اول دارید، مراحل قابل اجرای مستند شده که به شما اجازه اجرای مستمر طرحتان را بدهد. چیزی شبیه یک چک لیست یا یک فلوچارت را در نظر بگیرید.
از آنجاییکه تنها نیاز به یکبار تکمیل کردن فرآیند دارید، شاید بتوانید از هشدارها رها شوید. هرچند برای معامله گران بلند مدت تر، توضیه می کنم لیست فعالیتهای انجام شده را در مستندات خود داشته باشید تا به شما یادآوری کند که افکارتان را چک کرده، و آنها را به فرآیند معامله گری بازگردانید.
شاید انجام هر مرحله ای به همراه یادآور مستند شده ای مانند " من یک معامله گر حرفه ای هستم، و یک معامله گر حرفه ای طبق طرح معاملاتی اش و بطور مستمر معامله می کند ". پس، اقدام به اجرای هر مرحله از تحلیل شبانه تان، بعنوان توقفی منظم بر افکار ناخواسته شما، و برگشت به تمرکز شما بر روی کاری که در دستتان است عمل خواهد کرد.
با عمل کردن به این شیوه، نیازی به رفتن و بررسی دیگر اندیکاتورها که بخشی از طرح معالاتی شما نیست برای گرفتن تاییدیه های بیشتر نمی باشد. نیازی به بررسی دیگر منابع خبری که بخشی از طرح معالاتی شما نیست برای توجیه و تنظیم بیشتر تصمیمات نمی باشد. نیازی به تماس با دوستانتان یا ارسال ایمیل برای آنها برای اینکه نظر آنها درباره یک سهم یا نمودار خاص را بدانید نیست، وقتی که انجام این کار بخشی از فرآیند مستند شده شما نیست. اقداماتی از افرادی که تمرکز خود را از دست داده اند، و کسانی که سرنوشت معاملاتی شان بواسطه ترس و طمع آنها هدایت می شود وجود دارد.
بعنوان یک معامله گر حرفه ای، شما به سادگی از مراحل خود پیروی می کنید. و هشدارهای خودتان، یا چک لیست مستند شده خودتان را برای از بین بردن هرگونه افکار ناخواسته بکار برده، و تمرکز خود را بر روی معامله گری خود باز می گردانید.
بنابراین، اگر شما پیش از این چک لیست یا فلوچارتی را برای تمامی اقدامات خودتان که باید در طول تحلیل شما انجام شوند  تنظیم نکرده اید، پس یکی برای خودتان تنظیم کنید. و در آن یادآوری هایی قرار دهید تا افکار شما را زیر نظر گرفته، و هرچیزی نامربوط به وظیفه جاری که در حال انجام آن هستید را رد کند.
و اگر روزانه معامله می کنید، یک هشدار تنظیم کنید اگر پیش از گفتن تصمیم معاملاتی بسادگی منتظر می مانید تا قیمت به سطوح خاصی برخورد کند، بر مبنای قیمت آن را تنظیم کنید، یا در صورتی که تصمیمات شما مبتنی بر زمان می باشد، آن را مبتنی بر شمارش معکوس تنظیم کنید. سپس هرگونه افکاری که مربوط به فرآیند معامله گری شما نمی باشد را رد کنید. و بطور مستمر از طرح معاملاتی تان پیروی کنید.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي