با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

انتخاب تایم فریم معاملاتی

نویسنده: لنس بگز

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر: price-action.ir

خب، من هفته ای خسته کننده داشتم. تا روز جمعه هیچ فرصت معامله ای بدست نیاوردم، و هیچ فرصتی برای کار بر روی سایت و خدمات خبرنامه ام نیافتم. با این اوضاع اصلا خوشحال نیستم!!!

اما این اتفاق در زمان های مختلف برای همه ما می افتد. زندگی قبل از برهم زدن برنامه های ما عادت بر اجازه گرفتن از ما را دارد.

چه اتفاقی افتاد؟ خب، قبل از آنکه معامله کنم، سابقا خلبانی می کردم، با تخصص در ایمنی پرواز. من ارتباط خودم با صنعت را حفظ کردم، و هنوز مقداری کار پاره وقت در آنجا انجام می دهم.معمولا این کار هرگز دردسری برای من ندارد، و می توانم خودم را در زندگی با آن هماهنگ کنم. با اینحال بعضی اوقات، کمی بحران اتفاق می افتد و من مجبور می شوم به جای دوری سفر کنم، و خب.... برنامه های من دیگر آنچنان اهمیتی ندارند.

بله، می دانم. من کسی را ندارم که سرزنشم کند غیر از خودم. پس، انتخاب من انجام این روش است. و این احتمالا اصلا هیچ ارتباطی به زندگی شما ندارد. پس اجازه دهید به اصل مطلب بپردازم – این داستان چه ارتباطی به عنوان این مقاله – " انتخاب تایم فریم معاملاتی " دارد.

بسیار خب، آن دسته از شما که برای مدتی در وبسایت من عضو بوده اید می دانید که من معامله گر روزانه ام. من تایم فریم های کوتاه را دوست دارم. هر تایم فریمی بالاتر از 5 دقیقه برای من بسیار طولانی است. چرا؟ خب، در حقیقت چندین دلیل دخالت دارند:

1-      فرصت های بیشتر در تایم فریم های پایین تر

2-      حد ضررهای تنگ تر

3-      از نظر روانشناسی، ترس از دست دادن کنترل بر روی کارم را دارم، دوست دارم یک معامله را از آغاز تا پایان زیر نظر داشته باشم.

4-      من وقتی در حال انجام معامله ای نیستم، حسابم درگیر معامله نیست، پس مشکلی نیست اگر کمی از سیستم معاملاتی ام فاصله بگیرم و برای یک یا دو روز معامله ای انجام ندهم.

حقیقتا تمام مساله روانشناسی است.

چندین سال قبل در نمودارهای روزانه معامله می کردم، و حقیقتا متنفر بودم از اینکه هر روز وقتی بیدار می شدم تا ببینم بازار ایالات متحده با پوزیشن شبانه من چه کرده است غافلگیر شوم. اکنون، وقتی در حال معامله کردن هستم، می توانم معامله را دقیقا و از نزدیک مدیریت کنم و وقتی هم معامله نمی کنم، از بازار بیرون هستم. به همین سادگی!

معاملات روزانه بهترین مطابقت را با روانشناسی من دارد و درست با روش زندگی من نیز تطبیق دارد، زیرا اگر مجبور باشم به سرعت از سیستم خودم دور شوم، معاملات خودم را در بازار باز رها نخواهم کرد.

بدلایل دیوانه واری، حدود شش هفته قبل از نوشتن این مقاله، تصمیم گرفتم که دوباره به معامله در نمودارهای روزانه نگاهی بیاندازم زیرا این نمودار وقت بیشتری برای کار بر روی وبسایت آموزش معامله گری و خبرنامه در اختیار من قرار می دهد. من تصمیم گرفتم آپشن سهام را معامله کنم، که به من اجازه خواهد داد معاملاتی با ریسک مشخص شده و سود بردن از زوال امواج مغزی تتا را انجام دهم. برنامه عالی از آب درآمده است! بنابراین معاملات شبیه سازی شده را برای چند ماه دنبال می کنم، فقط برای مطمئن شدن از اینکه این روش روی من جواب می دهد. خب، همه چیز تا هفته آخر خوب و به خیر گذشت.

ناگهان، نتوانستم معاملاتم را زیر نظر بگیرم. من با پورتفوی مثبت معاملاتم در بازار باقی مانده ام، و دسترسی به رایانه برای تنظیم معاملات ندارم، و داوجونز 358 واحد افت می کند. از آنجایی که حساب یک حساب دمو است، حقیقتا موردی نیست. پوزیشن معاملاتی در سود بوده است، و اکنون فقط در کمی زیان قرار دارد، پس با سه هفته زمان تا منقضی شدن قرارداد، هنوز شانس بزرگی برای خروج از مشکل دارم. البته، اگر معامله حقیقی بود با کارگزارم تماس تلفنی می گرفتم و تمام معاملات باز خود را می بستم.

اما درس واقعی برای من اینجاست:

1-      نمودارهای روزانه با روش زندگی من مطابقت ندارند

2-      نمودارهای روزانه با روانشناسی من جور در نمی آیند

3-      نمودارهای روزانه با تحمل ریسک من همخوانی ندارند

من با باز نگاه داشتن معاملات شبانه وقتی نتوانم آن را زیر نظر بگیرم راحت نبودم. و کل ماجرای " سرعت " ( یا نبود سرعت ) بازی مرا خسته کرد. آیا می توانستم به این وضعیت عادت کنم؟ مطلقا! چرا وقتی قبل از این هم روش خودم را یافته ام خودم را اذیت کنم. من یک معامله گر روزانه ام. چرا سعی کنم آن را تغییر دهم؟

بنابراین، بهترین تایم فریم شما چیست؟

تنها روش یافتن آن امتحان تایم فریم های مختلف است. این روزها شما می توانید یک پلتفرم شبیه سازی یا دمو برای تقریبا هر بازار و تایم فریمی پیدا کنید. بنابراین عذری برای امتحان نکردن تایم فریم های مختلف برای یافتن یکی که درست مانند یک دستکش با روانشناسی شما مطابقت داشته باشید وجود ندارد.

برای چند هفته تایم فریم های کوتاه را امتحان کنید. برای یک ماه یا بیشتر تایم فریم های میان مدت، یک یا چهار ساعته، را امتحان کنید. نمودار روزانه را برای چندین ماه امتحان کنید. ضمن اینکه به تلاشتان ادامه می دهید، چندین ماه هم نمودارهای هفتگی را بیازمایید.

آنچه در ابتدا جذب آن می شوید لزوما همان چیزی نیست که با روانشناسی شما جور در بیاید. وقتی من برای اولین بار وارد معامله گری شدم در نمودارهای هفتگی سهام معامله می کردم. این روند به سرعت به نمودارهای روزانه تغییر یافت. و سپس طی چندین سال به تدریج کوتاه تر و کوتاه تر شد. شاید معاملات روزانه هم با خلقیات من جور در نمی آمد، اما نکته اینجاست که، من هرگز حتی فکر امتحان کردن چیز دیگری هم به سرم نزد. آیا کارم تمام شده بود، شاید خودم را از چندین سال درد و رنج " نمودار روزانه " حفظ می کردم.

پس منتظر چه چیزی هستید؟ تایم فریم های خودتان را آزمایش کنید، و تایم فریم درست خودتان را بیابید – تایم فریمی که هم به روش زندگی شما بخورد و هم به روانشناسی معامله گری تان.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي