با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

مربی معامله گری خودتان شوید

نویسنده: برت استنبارگر

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر: price-action.ir

در مطلب اخیری که در وبلاگم گذاشتم، پیشنهاد دادم که مربی گری برای معامله گران اگر بدرستی اجرا شود می تواند ارزشمند باشد. اما این برای معامله گران ممکن است که برای موفق شدن، خودشان مربی خودشان شوند؟ آیا فرآیند توسعه تخصص به خودی خود می تواند ایجاد شود؟

در واقع تحقیقاتِ نسبتا خوبی روی این موضوع وجود دارد. نتیجه گیری عمومی این تحقیقات، که من در کتاب بعدی خودم مورد بررسی قرار می دهم، این است که اهمیت مربی گری برای رسیدن به موفقیت مخصوص هر زمینه ضروری می باشد. تیم های ورزشی، برای مثال، عموما بر مربی گری برای توسعه تخصص تکیه می کنند. برای مثال، برای یک فردِ تنها این غیرممکن است که بدون داشتن یک تیم برای تمرین کردن در یک بازی مانند هاکی روی یخ ماهر و زبردست شود.

دیگر ورزش ها و زمینه های عملکرد بیشتر کارآفرینانه هستند. شطرنج، موسیقی جاز، و پوکر مثالهایی هستند از زمینه هایی که می توان از طریق تمرین فردی و کمترین تمرین و آموزش رسمی به سطوح بالایی از حصول و اکتساب نایل شد. اینها زمینه هایی هستند که در آنها یادگیرندگان خودشان می توانند عملکرد خودشان را ببهبود ببخشند، بازخورد گرفته، و به طور مستمر به سمت بهبودی حرکت کنند. برای مثال، بسیاری از بزرگان جاز استعداد خودشان را با اجرای شب به شب در کلاب های محلی توسعه داده اند.

تحقیقات بنجامین بلوم و همکارانش در دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که نقش مربیان در طول مسیر منحنی یادگیری تغییر می کند. در اوایلِ توسعه مهارت ها، یک مربی موارد پایه ای را آموزش می دهد، همچنانکه که در مورد مشابه یک مربی حاضر در یک لیگ کوچک یا یک معلم پیانوی سطح ابتدایی این کار را انجام می دهد. در قدمهای بعدی، این مربی و معلم ها بعنوان بخشی از توسعه مهارت، دارای صلاحیت و تخصص ساختار بهتری گشته و توسعه می یابند. یک مربی در فازهای بعدی نیاز به داشتن تخصص و تسلطی خالص و محکم بر روی عملکرد فعالیت برای بدرستی آموزش دادن تمرین و ارائه بازخورد معنی دار دارد.

بسیاری از معامله گرانِ به شدت موفق که من با آنها آشنایی داشته و کار کرده ام مهارت هایشان را از طریق توسعه شخصی و به طور نسبی حداقل راهنمایی از سوی معامله گران ارشد و ماهرتر بدست آورده اند. در این موارد، ما می توانیم فعالیت های یادگیری آنها را به چهار بخش تقسیم کنیم که من آن را P3R می نامم:

  • ·آماده شو

  • ·برنامه ریزی كن

  • ·اجرا كن

  • ·بررسی كن

آماده شو، اشاره به فعاليتهايی دارد كه اجرا كننده ( مجری ) را به سمت چالش پيش رو هدايت می كند. تمرين كردن كمک می كند تا يک تيم فوتبال را برای يک بازی آماده كنيم، بررسی نمودارها و داده های بازار، يک معامله گر را برای روز كاری پيش رو آماده می كند.

برنامه بريز، تكيه بر ارزيابی نقاط قوت و ضعف دارد تا راهنمايی كند كه چطور كار بانجام خواهد رسيد. يک فرمانده نظامی برنامه جنگی را بر اساس اطلاعات جاسوسی بدست آمده درباره دشمن و سنجش نقاط قوت نيروهای خودش و موقعيت استراتژيک توسعه می بخشد. برنامه كاریِ يک معامله گر شامل الگوهایی كه او معامله می كند، سرمايه ای كه به معاملات اختصاص می دهد، ريسك مجاز و غيره می باشد.

اجرا كن، نياز به اجرای يک برنامه با اصلاح ميان دوره ی هماهنگ است. يک تيم بسكتبال اگر كاراييش طبق برنامه پيش نرود درخواست زمان استراحت خواهد نمود. يک معامله گر ممكن است يک برنامه را در پرتو اخبار غيرمنتظره اقتصادی و يک شكست قيمتی مجددا ارزيابی كند.

بررسی كن، بعد از كارايی، به عنوان بخشی از ارزيابی آنچه درست يا اشتباه انجام شده نياز است. فرمانده نظامی يک بررسیِ بعد از اقدام را درست بعد از انجام عمليات انجام می دهد تا برنامه كلی نبرد را دستكاری كرده و هرگونه نقطه ضعف را كه ممكن است ظاهر شود اصلاح نمايد. به همین نحو نیز يک معامله گر با بكار بردن بازخورد معاملاتش برای آغاز دوره جديدی از آماده شدن، از بررسی برای تشخيص معايب موجود در برنامه های معاملاتی و اجرای آن برنامه ها بهره می برد.

توجه كنيد كه، در مربيگری خوب، برنامه P3R يک سيكل است، نه يک توالی خطی. هدف، ايجاد حلقه های يادگيری است كه شما بعنوان مجری/دانشجو در آن بتوانيد مربی/معلم نيز باشيد. تركيب بازخورد ساختار يافته با آمادگی آتی و برنامه ريزی، كليد مربی گری برای خودتان است.

برای مربی گریِ شخصی ژورنال معامله گری ابزار، ساختاربخشی و مستندسازی فرآيند P3R می باشد كه به علت قدمتش مورد احترام است. بطور فزاينده ای، ما شاهد ابزارهای آنلاين برای تركيب تصاوير و داده های بازار با ژورنال معامله گری هستيم. پلتفرم هايی مانند CQG نمودارها را با نقاطی علامت گذاری می كند كه در آن شما معاملاتی را انجام داده و سفارشتان را به انجام رسانده ايد، كه اين به شما اجازه می دهد توضيحات خودتان را به آنها اضافه كنيد. اين يادداشت ها را می توان برای مراجعات بعدی و بررسی به راحتی چاپ كرد. برنامه هايی شبيه TraderDNA به كاربران اجازه می دهد تا نمودارهای نتايج معاملات و جداول كارايی را با خلاصه سازی استانداردهای كارايی متنوعی كه نقاط قوت و ضعف را مشخص می كند چاپ كنند.

من بطور فزاينده ای تحت تاثير برنامه Stock Ticker قرار گرفتم، كه اكنون نسخه حرفه ای دارد كه ژورنال آنلاين را با نمودارهای معاملات يک معامله گر ادغام كرده و درباره نتايج معاملات آماردهی می كند. كاربران اين برنامه اين گزينه را در اختيار دارند تا ژورنال های خودشان را خصوصی حفظ كرده يا آنها را در اجتماع Stock Ticker با ديگران باشتراک بگذارند. اين گزينه راه را برای هم درجه كردن " مربی گری خود " و " کمک از مربی " باز می كند.

ارزشمندترين خدمتی كه من می توانم برای معامله گران انجام دهم، به باور خودم، تبديل شدن به مربی معامله گری آنها نيست، بلكه كمک به آنها برای مربی گری خودشان است. ارايه آينده من در اجلاس معامله گری فيوچرز ( Futures Trading Summit) با تاكيد بر روشهايی كه معامله گران بتوانند توسعه خودشان را شتاب ببخشند، تا حد زيادی به اين موضوع اختصاص يافته است. اميد من همچنين آن است كه يادداشتهای بازار صبح و وبلاگ معامله گری من نيز بتوانند به معامله گران در بهتر آماده شدن، برنامه ريزی، اجرا و بررسی روش های موفق شدن كمک كنند. ليستی از منابع بيشتر برای كمک به مربی گری خودتان در صفحه Trader Development در سايت شخصی من قابل دسترس می باشد.

سلب مسئوليت: من رابطه ای اختصاصی يا تجاری با هيچكدام از منابع ذكر شده در اين مقاله و در وبسايت خودم ندارم.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي