با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

اهمیت استراتژی خروج از معامله - قسمت دوم

نویسنده : لنس بگز

ترجمه : طه صادقی

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ناشر :price-action.ir

مطالعه قسمت اول

بیایید مثال دیگری که در نمودار زیر نمایش داده شده است را بررسی کنیم. این نمودار، همان نمودار قبلی است، فقط از نظر زمانی کمی به جلو حرکت کرده ایم.

پرایس اکشن1

این بار، ما نفوذ قیمت به سطح 1.9715 را در دو موقعیت بواسطه برقراری یک کف پایین تر (lower low) تشخیص داده ایم. با شکست این lower low در قیمت 1.9715 که در شکل نشان داده شده است وارد معامله فروش خواهیم شد. معامله گرانی که حد ضرر تنگ استفاده می کنند ممکن است آن را در موقعیت S/L 1 قرار دهند، بالای آخرین کندل سبزرنگ و دوجی. و برای آنهایی که از حد ضرر بازتری استفاده می کنند، می توان آن را در مجاورت S/L 2 قرار داد، بالای سقف سوینگ بالایی.

پس، چه چیزی بهترین کاربرد را در اینجا دارد؟ حد ضرر باز یا حد ضرر تنگ؟ کسب سود در سطوح هدف از پیش تعیین شده، یا تغییر حد ضرر در جهت معامله (Trailing Stop)

در این مورد، شاید هدف قیمتی ما سطحی روانی باشد، 1.9700، که منجر به تعیین حد سودی برابر با نقطه A می گردد. نتیجه آن خوب است – سودی نصیب ما شد. اگر ترجیح دهیم که شاهد کمی توقف بیشتر قیمت در سطوح هدف مان باشیم، تا اینکه یک تماس قیمتی با آن سطح، پس احتمالا در نقطه B که قیمت موفق به شکست به زیر 1.9700 نشد از بازار خارج خواهیم شد. هنوز هم نتیجه حاصل خوب است – نتیجه ای مشابه مانند قبل حدود 10 پیپ سود.

با این وجود اگر در نقاط هدف، سودمان را برداشت نکنیم، و ترجیح می دهیم که حد ضررمان را در جهت معامله با تغییر قیمت جابجا کنیم (trailing stop)، پس یا در نقطه C، D یا E بسته به اینکه آیا حد ضرر تا نقطه سود صفر (Breakeven) جابجا شده باشد یا خیر خارج خواهیم شد یا همچنان در نقطه S/L 1 یا S/L 2.

و این بار نیز قمارباز ما شانس یارش نبوده است. با حفظ معامله در گذر از حد ضرر، یا در واقع معامله ای بدون حد ضرر، ثابت کرد که استراتژی وحشتناکی می تواند باشد، و احتمالا آخرین معامله ای خواهد بود که آن شخص بسته به اینکه تا چه مدتی دوام بیاورد انجام می دهد.

پس بار دیگر، در این مثال، حد ضرر تنگ بطور واضحی بهتر از یک حد ضرر باز در حداقل ساختن ریسک در صورتی که معامله ما بد از آب در بیاید بود، و حد سود از پیش تعیین شده بطور واضحی بر trailing stop برتری دارد.

اما آیا این همیشه کل ماجرا است؟ خیر، قطعا خیر. من بسادگی دو ثمال آوردم که در آنها این نتیجه را نشان دهم.

(به هر حال – یک توضیح جنبی کوچک بدهیم – تمامی تبلیغات برای آنکه دلیلی باشد که چرا باید سرمایه ای را که به سختی آن را بدست آورده اید را در استراتژی معاملاتی آنها صرف کنید نشان دهنده معاملات سودده هستند – آنها بسادگی به این دلیل انتخاب شده اند چون آنها نتیجه ای را که شما خواهان آن هستید را نمایش می دهند – درست مانند مثالهایی که من انتخاب کرده ام. نمودارهای موجود در تبلیغات بعنوان هرگونه نشانه ای از قابلیت سودرسانی در آینده را باور نکنید. بیایید به مقاله خودمان برگردیم...)

بیایید به مثال سوم نگاهی بیاندازیم.

تصویر ذیل یک نقطه ورود برای فروش در 1.9672 را در ادامه حرکت نزولی نشان می دهد. یک حد ضرر تنگ را شاید می شد در S/L 1 قرار داد، درست بالای سایه بلند بالایی کندل قرمز رنگ. حد ضرر باز را می تواند در S/L 2، درست بالای سقف سوینگ بالایی قرار داد.

پرایس اکشن2

در این مورد، از آنجایی که معامله به سرعت در جهت مورد انتظار ما حرکت کرده، ربطی به این ندارد که حد ضرر ما چقدر باز است. با اینحال حد سود در هدف قیمتی از پیش تعیین شده ما، که در این مورد شاید در توقف قیمت (stall) در سطح 1.9650 ، در مجاورت نقطه A باشد، بطور واضحی سودمند ترین حدسود نمی باشد. trail کردن تا بعد از سوینگ های بالایی ما را بیشتر در بازار نگاه خواهد داشت، بسیار پایین تر از کف نمودار در این تصویر، با سودی حدود 100 پیپ.

در این مورد بطور واضحی، تریل کردن حد ضرر بهتر از هدف قیمتی از پیش تعیین شده عمل کرده است.

یک مثال دیگر در شکل ذیل را با هم مرور می کنیم.

پرایس اکشن3

در این نمونه، بازار از قیمتی که با S/L 2 مشخص شده به سمت پایین شکست انجام داده است که پس از آن در اصلاح قیمت با دو کندل بلند قرمز رنگ نشان دهنده ادامه شتاب در جهت نزول می باشد. ما پیرو دومین کندل بلند قرمز رنگ در قیمت 1.9530 وارد معامله فروش شدیم.

اگر استراتژی ما استفاده از حد ضرر تنگ بود، شاید آن را در مجاورت S/L 1 ، بالای سقف های اخیر قرار می دادیم. اگر استراتژی ما بکار بردن حد ضرر باز بود، شاید آن را بالاتر از سوینگ هایی بالایی و در آغاز روند نزولی قرار می دادیم، یعنی در S/L 2.

در این مورد، انتخاب حد ضرر تنگ، باعث خروج ما از بازار در فشار صعودی نشان داده شده در نقطه A می شود. در حالیکه حد ضر بازتر در S/L 2 بطور واضحی به ما فضای لازم برای حرکت تا ورود معامله به سود را می دهد. قرار دادن حد سود در سطوح قیمتی از پیش تعیین شده، در این مورد با توقف قیمت در 1.9500 که با نقطه B نشان داده شده است، اینجا نیز به اندازه تریل کردن حد ضرر به سمت پایین تر سودمند نیست.

در نتیجه، این بار حد ضرر بازتر استراتژی بهتری در ورود است. و برای مدیریت جاری معامله ما بهتر است حد ضرر را تریل کنیم بجای اینکه در سطوح قیمتی از پیش تعیین شده از معامله خارج شویم.

پس تا الان چه چیزی از این مثال ها آموخته ایم؟ این چیزی است که من آن را در نظر داشتم:

  1. در همه موارد، سود یا ضرر حاصل از معاملات بیشتر مربوط به روش حد ضرر و خروج ِانتخاب شده بود، نه روش ورودمان. در ازای یک روش ورود، روشهای خروج متعددی وجود داشت، برخی از آنها سودده و برخی از آنها بدون سود و بعضی از آنها هم همراه با ضرر بودند. به همین دلیل است که می گویم، اگرچه تعیین ورود با احتمال بالا اهمیت دارد ولی مهم تر از آن تمرکز بر روی روش خروج است.

  2. ما نمی توانیم بدانیم، مگر به کمک ادراک، که چه روشی سودمندترین روش خروج برای معامله ای خاص است. بعضی اوقات یک حد ضرر تنگ بهترین انتخاب است. برخی زمان ها حد ضرر باز بهترین روش است. و برای مدیریت معامله جاری، بعضی اوقات تعیین هدف سود بهترین انتخاب و بعضی وقت ها تریل کردن حد ضرر بهترین روش خروج است.

خب، پس روش خروج مهمتر از ورود است - این نکته خوبی است.

اما استراتژی خروج عالی و بی عیببی وجود ندارد – و این خوب نیست.

پس یک معامله گر باید چکار کند؟

ما در ادامه این مقاله، وقتی اصول خروج از معامله که به بهترین وجه برای من عمل کرده است مورد بحث قرار میدهم، مطالب را ادامه خواهیم داد.

تا آن زمان، مهم نیست که کجا حد ضررتان را قرار می دهید، فقط هرگز معامله تان را تا جایی باز نگذارید که از حد ضرر (که قرار نداده اید) عبور کند به این امید و آرزو که در برگشت قیمت وارد منطقه سود گردد. این قماربازی است، معامله گری نیست.

لنس بگز

مطالعه قسمت سوم

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي