با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

اهميت استراتژي خروج از معامله - قسمت سوم

نویسنده : لنس بگز

مترجم : طه صادقی

گردآوری : احمدرضا جبل عاملی

ناشر : price-action.ir

مطالعه قسمت دوم

در دو بخش قبلی اين مقاله، ما تعدادی سوال را مد نظر قرار دادیم:

  • آيا بايد حد ضرر تنگ بكار ببريم تا سريعا هرگونه زيان را كاهش دهيم، يا حد ضرر باز، تا به معامله كمی فضای حركت بدهيم؟

  • با چه سرعتی بايد حد ضرر را تا نقطه سر به سر حركت دهيم؟

  • آيا بايد با حد سود از معامله خارج شويم، يا بايد اجازه دهيم سود معامله با جابجا كردن حد ضرر در جهت سود (Trailing Stop) افزايش يابد؟

و اين چيزی است كه درباره آن به نتیجه رسیدیم:

  • نخست اينكه در هر مورد، سود يا ضرر حاصل شده از معاملات، بيشتر در نتيجه حد ضرر و چگونگی روش خروج ما می باشد، نه سیستم معاملاتی در ورود ما. براي ورودي مشابه، خروج های احتمالی متعددی وجود داشت، بعضی از آنها سودمند، برخی سر به سر و برخی ديگر با زيان همراه بودند.

  • و دوم اينكه، ما نمی توانيم بدانيم، مگر با ادراك، كه چه روشی برای آن معامله خاص سودمندترين استراتژی خروج خواهد بود.

به عبارت ديگر، خروج مهم تر از ورود است. خروج تاثیر بيشتری در اين دارد كه يك معامله ختم به سود شود يا ضرر. اما استرتژي عالی و بی نقصی برای خروج نمی تواند وجود داشته باشد كه به بهترين وجه ممكن هر معامله را مديريت كند.

برخی اوقات بهتر است که با حد ضرری باز از معامله خارج شويم و بعضي اوقات هم بهتر است با حد ضرری تنگ از معامله خارج شويم؛ و برای مديريت معامله جاری، بعضی اوقات بهترين نتايج از خروج با يك هدف قيمتی حاصل می شوند. بقيه اوقات بهترين نتايج از جابجا كردن حد ضرر در جهت سود (Trailing Stop) حاصل می شود.

پس بهترين كاری كه يك معامله گر بايد انجام دهد چيست؟

در اين بخش از مقاله، مايل هستم درباره بعضی اصول يا باورهای شخصی كه در محاسبه يك برنامه خروج بكار برده ام صحبت كنم. در بخش بعدی يعنی بخش چهارم، استراتژی خروج من را مورد بررسی قرار داده و برخی توصيه ها از مولفان و معامله گران بزرگی را با شما باشتراك می گذارم كه باورهای حال حاضر مرا در رابطه با استراتژی های خروج شكل داده اند.

كلمه ای از گفته ی من را باور نكنيد!!.. اين چيزی است كه برای من بر پايه بعضی از باورهای من درباره بازار جواب می دهد. جدی می گويم، شما نياز به آزاميش همه چيز داريد. اگر چيزی برای من جواب می دهد در تضاد با يا ناسازگار با روش معامله شما است، پس احتمالا برای شما جواب نخواهد داد، حالا چه از نظر فنی يا روانی. به هر روشی می توانيد اين را امتحان كنيد. اما نتايج معاملاتتان را در يك ژورنال معاملاتی ثبت كنيد، و آنها را دوره كنيد تا درسهای تان را بياموزيد، و آنچه را که متناسب است كسب كرده و آنچه را درست جواب نمی دهد يا از آن صرف نظر كنيد يا آن را بهبود بخشيد.

اين مبحث تا اينجا كافي است - بياييد بريم به مبحث خروج ها.

باور شماره 1 - قوانين ثابت جواب نمي دهند.

حداقل هيچکدام از قوانين ثابتی كه من می شناسم!

من از روی بعضی بازخوردهای داده شده در ايميل های دريافتی قبلی اين را متوجه شدم كه مردم در اين اميد هستند كه قرار بوده من جام مقدس كسب سود را درباره قانون خروج در خطوط زير ارايه دهم:

"اگر انحراف از معيار 14 دوره ای ATR كمتر از 3/2 پی (عدد پی برابر با 3.14) برابر ATR 3 دوره ای باشد، پس حد ضرر را در ATR 1.8 تنظيم كنيد. اكنون حد ضرر خود را قرار داده و از صفحه معاملات دور شويد.

متاسفم دوستان همراه، اين روشی نيست كه من كار ميكنم. و من واقعا متاسفم اگر اين شما را نااميد می كند. به هر روش ممكن قانون آخر را آزمايش كنيد، اما با آن معامله نكنيد زيرا من تازه آن را درست كرده ام. حقيقت اين است كه درباره هيچ قانونی مانند اين كه شما بتوانيد برای كسب اطمينان درباره بهترين نوع خروج در هر نوبت معامله کنید چيزی نمی دانم. همانطور كه در بخش اول به نتیجه رسیدیم، شما تا زمانی كه معامله بسته شود، نمی دانيد كه كدام روش خروج به بهترين وجه ممكن عمل خواهد كرد. اگرچه خبر خوب اين است كه شما نيازی به قانون ثابتی نظير اين نداريد.

باور شماره 2 - شما هرگز نخواهيد توانست استراتژی خروج خود را بی نقص اجرا كنيد.

در اين مورد لری كانرز، نويسنده همكار كتاب "Street Smarts" به نويسندگی ليندا بردفورد راچكه، در كتاب يادی از يك دوست بازنشسته خود می كند كه بيش از 100 ميليون دلار در معاملات فيوچرز بدست آورد كه عنوان كرد بزرگترين ضعف او اين بوده است كه او هرگز در استرات‍ژی خروج خود به درجه استادی نرسيده است.

اگر در استراتژی خروج خود به استادی نرسيده ايد، پس نگران نباشيد - مانند شما هم وجود دارد.

من هم در استراتژی خروج خودم بالاترين مهارت را كسب نكرده ام، و با اينحال هنوز هم با 100 ميليون دلار خودم فاصله دارم، من با نقص خروج ها خودم راحت هستم.

شما به اين نياز داريد كه پذيرای نقص موجود در روش كارتان باشيد. لازم است نتايجی كمتر از نتيجه ايده آل را بپذيريد. وقتي شما بك تست احتياطی اجرا می كنيد، و به نمودار نگاه كرده و می گوييد، "من اگر در معامله بودم در ناحيه مقاومتی مينور در اينجا خارج می شدم"، يا " آن يكی معامله را تريل مي كردم." خب، اين را بپذيريد كه شما شايد آن كار را انجام نمی داديد. نتايج زنده شما بخوبی آنچه در نمودارها در ادراك شما بنظر می رسد نخواهند بود. اما نگران نباشيد اين موردی نيست.

باور شماره 3 – آسیب واقعی آسیب روانی است نه آسیب مالی

وارد شدن آسیب واقعی بواسطه مقدار زیادی زیان لزوما آسیب مالی نیست، بلکه آسیب روانی است. باقی ماندن در زیان فراتر از حد ضرر ها، چاهی از نظر روانی برای شما حفر می کند که خلاص شدن از آن بسیار سخت است.

آسیب واقعی با خروج از یک معامله در ازای یک سود کوچک و سپس مشاهده ادامه حرکت پر قدرت قیمت در همان جهت بدون شما، نسبت به آنچه می توانست معامله بی نظیری در زندگی شما باشد وارد می شود، مالی نیست، فرصت از دست رفته هزینه پولی برای شما ندارد. بلکه آسیب واقعی آسیب روانی است.

آسیب حاصل از تماشای یک معامله در سود و برگشت آن درست به سمت نقطه سر به سر شدن، مالی نیست، بلکه آسیب روانی است.

ما انسان هستیم، اشتباهات معاملاتی بسیاری اتفاق خواهند افتاد. اگرچه، بدترین اشتباه این است که به سرمایه کم یا مدیریت ریسک ضعیف اجازه دهی به راه خود فراتر از آن معامله رفته و باعث فرسایش سرمایه ما و قرار دادن ما در موقعیت کاهش سرمایه بزرگی گردد. آسیب روانی در اینجا اغلب کارهای طاقت فرسا است، و این همانی است که بسیاری از معامله گران مبتدی را از بازی بیرون خواهد انداخت.

باور شماره 4 – استراتژی خروج شما باید بر اساس روانشناسی معاملاتی شما طراحی شود.

این احتمالا مهم ترین بخش از خروج ها می باشد. اگر از هیچ یک از باورهای فوق درس نگرفته اید، حداقل خواهشمندم این باور را در نظر داشته باشید و ببینید چطور این باور به معامله گری خودتان مربوط می شود.

بدلیل این حقیقت که آسیب واقعی آسیب روانی است، باور من بر این است که شما نیاز به طراحی استراتژی خروج خودتان که بهترین هماهنگی را با روانشناسی معاملاتی شما داشته باشد دارید. این شاید لزوما آنچه بزرگترین سودها را ایجاد می کند نباشد.

بهینه سازی را برای حداکثر سازی سودتان انجام ندهید. بجای آن، بهینه کنید تا مطمئن شوید قبل از حرکت بازار از معامله استاپ اوت نخواهید شد، به همراه شکلی از تریلینگ استاپ برای باقی نگه داشتن شما در بازار برای کل موج.

آیا از اینکه شاهد تبدیل یک معامله سودآور به یک معامله زیان ده باشید متنفرید؟ پس باید استراتژی خروج خودتان را طراحی کنید تا حرکت تهاجمی حد ضرر معامله تان به نقطه سر به سر، یا یک سود کوچک را در بر داشته باشد. البته، در اغلب اوقات این به قیمت Stop Out شدن در برگشت قیمت و از دست دادن حرکت واقعی و اصلی تمام خواهد شد.

مثالی از این سری مقاله ها را در بخش بعدی شاهد خواهید بود که در آن ما به اینکه چطور استراتژی خروج من برای تطابق با روانشناسی معاملاتی ام طراحی می شود نگاهی می اندازیم.

مطالعه قسمت چهارم

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي