با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)

پنج راز مدیریت سرمایه برای معامله گری موفق (قسمت دوم)

نویسنده: نایل فولر

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر: price-action.ir

مطالعه قسمت اول

3 ) حریص نباشید: تمام مدت در فکر هدف های بزرگ نباشید.

یک راز دیگر در مدیریت سرمایه این است که شما باید واقعا برای معاملات حد سود داشته باشید. این ممکن است واقعا برای شما راز به نظر نرسد ولی از آنجا که بسیاری از معامله گران بورس به سادگی و به همان اندازه که باید داشته باشند، حد سود ندارند، من آن را یک راز در نظر می گیرم... و بسیاری از معامله گران تقریبا هرگز حد سود ندارند. چرا با حد سود آنقدر مشکل دارید؟ جوابش واقعا ساده است: وقتی معامله ای در بازار سرمایه طبق میل شما پیش می رود حد سود داشتن دشوار است چون تمایل طبیعی شما این است که می خواهید معامله ای را که به سود شماست باز بگذارید. در عین حال که مهم است تا به معاملات در سودتان اجازه دهید تا به حرکت خود ادامه دهند... باید مشخص و انتخاب کنید که تا چه زمانی این کار را انجام دهید. قطعا نباید سعی کنید که هر معامله برنده ای بدون برنامه ادامه یابد. بازار نوسان دارد و بیشتر مواقع نمی شود که یک حرکت جهت دار قوی بدون مقدار زیادی برگشت باشد.

بنابراین به عنوان یک معامله گر نوسان گیر کوتاه مدت، اینکه یک حد سود 2 به 1 یا 3 به 1 که بازار پیش رویتان می گذارد داشته باشید، معنای بیشتری برای شما دارد... به جای اینکه صبر کنید تا بازار خلاف موقعیت شما و تا نقطه ورود و حتی فراتر از آن حرکت کند؛ همان نقطه ای که احتمالا از روی هیجان و از روی دیوانگی خارج می شوید و اجازه می دهید همه آن سودها از دست بروند.

مخصوصا معامله گران با حساب های کوچک تر، باید خوش حال باشید که اغلب سود 1 به 1 یا 2 به 1 را دریافت می کنید... برای رشد حساب معامله گری و نیز اعتمادتان هیچ مشکلی با دریافت این سودهای «یک برابری» و «دو برابری» وجود ندارد. باید از وسوسه رسیدن به سودهای رویایی در معاملات خودداری کنید.

بدانید تا چه زمانی اجازه دهید سود ادامه داشته باشد.

اکنون و بعد از این، بازار برای فقط 10 موقعیت بی نظیر آماده خواهد بود. در حالیکه این معاملات کمیاب هستند، واقعا اتفاق می افتند، هرچند باید از خطایی که بسیاری از معامله گران دچارش می شوند خودداری کنید، یعنی اینکه هدف شما در هر معامله یک معامله فوق العاده باشد. بیشتر مواقع بازار تنها قصد دارد هر هفته و هر ماه حرکتی در محدوده ای خاص داشته باشد. برای نمونه میانگین محدوده هفتگی در EURUSD حدود 250 پیپ است.

اینکه بدانید تا چه زمانی اجازه دهید یک معامله ادامه پیدا کند و چه زمانی سود دقیق 1به 1 یا 2 به 1 یا 3 به 1 را بگیرید در واقع همان نقطه ای است که مهارت از روی بصیرت شما در معامله پرایس اکشن خودش را نشان می دهد. اینجا صادقانه حرفهایم را میزنم چون ایمیل های زیادی داشتم که درمورد این پرسیدند که در برابر مجموعه ای از نسبت ریسک به سود چه زمانی اجازه ادامه دادن به معاملات را دارند، هیچ قانون مشخصی وجود ندارد که بتوانم برای شما بگویم مگر اینکه بگویم تمرین کنید، زمان را زیر نظر داشته باشید و نمودارها را بخوانید، اینها چیزهایی هستند که لازم است برای ارتقای مهارت خود در خروج از معاملات آنها را بهبود ببخشید.

هرچند می توانم چند نمونه فیلتر ساده در اختیارتان بگذارم که می توانید با استفاده از آنها معاملات را به صورت موردی و برای تعیین اینکه آیا نمونه های خوبی برای معامله تا یک برد بزرگ تر هستند یا نه ، ارزیابی کنید:

  1. الگوهای شکست قوی- وقتی بازار مدت زمانی را برای متراکم شدن می گذراند، معمولا منجر به یک شکست نزولی یا صعودی قوی می شود. این شکست های قوی اغلب کاندیداهای خوبی برای معاملات فوق العاده هستند. هرچند هر شکستی هم معادل یک شکست واقعی نیست؛ برخی ضعیف تر از بقیه هستند و گاهی بازار ترتیب یک شکست غیر واقعی را پیش از آنکه شکست واقعی پیش بیاید می دهد. بنابراین ما باید با تمرین مراقب شکست ها در زمان معامله باشیم. مطمئن ترین راه ها برای ورود به شکست پیگیری این دو سناریو است:

تصویر زیر نمونه ای از ورود به بازار با ست آپ پرایس اکشن را هنگام پیش بینی یک شکست نشان می دهد. این روش، روشی پیشرفته تر برای ورود به شکست است و یک حد ضرر تنگ و یک ریسک به سود بالقوه بزرگ را در معامله ارائه می دهد. معمولا پیش از این نوع از شکست نشانه هایی از پرایس اکشن وجود دارند، به شادوهای (سایه) پایینی روی کندل های قیمت که قبل از اینساید بار در نمودار زیر است توجه کنید. این نمودار نشان میدهد که مومنتوم درست زیر سطح مقاومت برای یک شکست صعودی بالقوه درحال ساخته شدن بوده بنابراین، ما درست زیر سطح شکست که یک "پیش بینی" ورود به بازار را پیش روی ما می نهد، یک ست آپ اینساید بار (Inside Bar) داریم.

نمودار زیر پیش بینی ورود را روی نشانه پرایس اکشن درست پیش از شکست نشان می دهد:

 اینساید بار 157

یک روش دیگر برای ورود به یک شکست که منجر به معامله ای موفق که می توانید به آن اجازه ادامه داده تا به برد بزرگتری بیانجامد، این است که منتظر بمانید تا بازار شکست را بعد از آزمایش دوباره مقاومت یا حمایت، تأیید کند. زمانی که قیمت بالا یا پایین سطح کلیدی را می شکند معمولا برمی گردد و پیش از آنکه دوباره از محدوده شکسته شده فاصله بگیرد، آن را آزمایش می کند. این نمونه های شکست "تأیید شده" از سطوح کلیدی نیز فرصت های بسیار خوبی برای امتحان کردن و جابه جایی حد ضرر هایتان برای ادامه معامله هستند.

تصویر زیر یک ست آپ پرایس اکشن را نشان می دهد که برگشت دوباره به سطح شکست را شکل داده است:

آموزش پرایس اکشن 676

مطالعه قسمت سوم

مقالات مرتبط:

چهار روش ساده برای رشد حساب معاملاتیاهمیت استراتژی خروج از معاملهحدضرر- بزرگترین مشکل من

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي