با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

پنج راز مدیریت سرمایه برای معامله گری موفق (قسمت سوم)

نویسنده: نایل فولر

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر: price-action.ir

مطالعه قسمت دوم 

4 ) نشانه های آشکار ادامه روند در پرایس اکشن.

بازارهای دارای روند قوی آشکارا می توانند کاندیدهای خوبی باشند تا اجازه دهند معامله شما به سمت بردی بزرگ ادامه پیدا کند. ما گاهی اوقات معاملات برنده بالقوه بزرگی را در روندهای قوی مثل نمودار GBPJPY که در زیر آمده می بینیم. توجه داشته باشید، در نمونه زیر روند مشخصا رو به بالا بوده و هر سیگنال پرایس اکشن که در این روند قوی تشکیل شده، می توانسته کاندید خوبی برای یک سود بزرگ باشد، میبینیم که سیگنال پین بار و ست آپ اینساید بار در نمودار زیر می توانست برد خیلی بهتری برای هرکه با آنها معامله کرده است داشته باشند.

نمودار زیر نمونه خوبی از برخی الگوها های استراتژی پرایس اکشن است که می توانند کاندیداهای خوبی برای جابجایی حد ضرر ها باشند تا اجازه دهند معامله به بردی بزرگ تر بیانجامد:

استراتژی پرایس اکشن 1

 

الگوهای پرایس اکشن در سطح کلیدی در بازار روند دار قوی.

بعد از اینکه قیمت سطح کلیدی را در بازار روند دار اصلاح می کند، یک سناریوی خوب دیگر برای جست و جوی معاملات بالقوه با سود بسیار بزرگ می باشد. در نمودار زیر نمونه روشنی از این سناریو را می بینید که یک ست آپ غیر واقعی به تازگی در بازار طلای اسپات در ساختار روند نزولی تشکیل می شود. درمورد این ست آپ غیر واقعی می بینیم که بازار به طور چشمگیری پس از تشکیل آن الگو از سطح مقاومت، سقوط کرده است. وقتی بازاری مشخصا روند دار است و تا یک سطح کلیدی اصلاح کرده و یک الگو پرایس اکشن واضح را مطابق با روند اساسی تشکیل می دهد، این بازار اغلب فرصت خوبی است برای گرفتن سودهایی بالاتر از میانگین انتظار.

نمودار زیر الگویی غیرواقعی را نشان می دهد که پس از آنکه بازار به سطح مقاومت کلیدی در بازاری با روند نزولی اصلاح کرده بود، شکل گرفت:

الگوهای پرایس اکشن 2

 

سناریوهای اشاره شده برای گسترش سود شما خوب هستند. شما زمانی که بازار مشخصا نشان می دهد که روند به نفع شما اوج می گیرد، باید با انتقال حد ضرر به قیمت سر به سر، شروع به فرایند جابجایی حد ضرر (Trailing Stop) کنید. تا زمانی که در سود هستم می خواهم پیش از انتقال حد ضرر تا سر به سر صبر کنم، دست کم یک برابر بیشتر از حد ضرر. پس از آن، اینکه چطور حد ضرر خود را جابه جا و از معامله خارج شوید چیزی است که باید برای انجام آن با احتیاط تصمیم بگیرید؛ تکنیک های تریلینگ بسیار مختلفی وجود دارند ولی هیچیک "کامل" نیستند. با گذر زمان و آموزش و تمرین، می توانید به تجربه بهتری برای تعیین اینکه آیا حد ضرر را جابه جا کنید یا نه، و چگونگی انجام این کار برسید.

نکته پایانی

استراتژی که با آن معامله می کنیم بطور آشکارا اهمیت دارد، ولی در واقعیت نباید « اول و آخر » طرح معامله گری شما باشد. روشی که شما ریسک و سرمایه کلی تان را مدیریت می کنید یک "راز" حقیقی برای معامله گری است. بسیاری از شما که این نوشته را می خوانید تقریبا می دانید که توجه کافی به این نکته ندارید که چطور به حفظ سرمایه و مدیریت ریسک بپردازید، این را جدی نمی گیرید چون یکی از بخش های خیلی خسته کننده بازی است. وقت آن رسیده که بیدار و با واقعیت روبه شوید؛ عدم توجه به مدیریت ریسک و حفظ سرمایه، شما را به مسیر استرس شخصی و فشار مالی هدایت خواهد نمود. مدیریت صحیح ریسک ضمن معامله با یک استراتژی ساده و تأثیرگذار پایه آنچه که من در دوره معامله گری آموزش میدهم است. وقتی این دو تکه مهم از معمای معامله گری را کنار هم قرار دهید، آماده شروع کسب درآمد مستمر در بازارها خواهید بود.

مقالات مرتبط:

اهمیت استراتژی خروج از معاملهسه روش برای تشخیص بازار روند دار و رنجارزیابی تمایلات روند های روزانه

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي