با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

جلد اول معامله گری پرایس اکشن

4.8 1 1 1 1 1 Rating 4.80 (15 Votes)

ناشر: price-action.ir

مترجم: احمدرضا جبل عاملی

سلب مسئولیت


ترجمه این کتاب ارزشمند تنها به هدف آموزش و ارتقای سطح معامله گران ایران زمین در بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و با توجه به ریسک فراوان در معامله گری بازارهای خارجی هیچ گونه مسئولیتی برای price-action.ir در استفاده از محتوا برای دیگر بازارهای خارجی توسط خوانندگان وجود ندارد.

همچنین هرگونه استفاده از محتوا باید بر اساس شرایط شخصی خواننده باشد و هیچ گونه جنبه مشاوره برای سرمایه گذاری یا معامله گری محسوب نمی شود، لذا نویسنده و مترجم شما را قبل از هر گونه سرمایه گذاری، به مشاوره با مشاوری حرفه ای و با تجربه تشویق می کنند. نویسنده و مترجم بر این باورند که اطلاعات ارائه شده صحیح هستند، با این حال ما در قبال ادعای هر گونه ضرر و زیان توسط هر فرد مسئولیتی نخواهیم داشت.

تمامی چارتها، تایم فریمها و پلتفرمها تنها برای ارائه مثالهای آموزشی استفاده شده اند و به این مفهوم نیست که هر یک از آنها برای استفاده شما مناسب باشند.

درباره نویسنده

لنس بگز 40 سال سن دارد و در منطقه گرمسیری شمال کوئینزلند استرالیا زندگی میکند او یک معامله گر تمام وقت با اولویت جاری برای بازار ارز، فیوچرز بازار ارز و فیوچرز اِمینی می باشد که معاملات خود را از GBP/USD آغاز کرد که در آن زمان برای گذران زندگی به حقوق شغل اول خود و شغل همسرش وابسته بود. سبک معاملاتی او شخصی ( ساخته شده توسط خودش ) می باشد که بر اساس شناخت عواملی در جهت درک احساسات کوتاه مدت دیگر معامله گران در چهارچوب حمایتها و مقاومتها است.

وی سابقا یک خلبان هلیکوپتر نظامی و متخصص ایمنی هوانوردی بوده، لنس از طریق مطالعه بر عوامل انسانی، مدیریت ریسک و مدیریت منابع خدمه، دروس و روانشناسی ایمنی هوانوردی به محیط معامله گری علاقه مند شد.

او بنیانگذار و مدیر عامل http://www.YourTradingCoach.com می باشد، که هدف آن ارائه آموزشهای معامله گری با کیفیت و ایجاد منبعی با تکیه بر مسائل مهم معامله گری اعم از مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه و روانشناسی معامله گری است.

می توانید از طریق این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با لنس در ارتباط باشید.

" ایجاد یک انگیزه برای یادگیری.

اگر انگیزه داشته باشید، هرگز از رشد کردن متوقف نخواهید شد"

Anthony J. D’Angelo

مقدمه

به معامله گری حرکات قیمت YTC خوش آمدید.

من دو هدف اصلی در این کتاب دارم.

1 – به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود در بازارهای مالی و راهی که من از پرایس اکشن برای تشخیص و مدیریت فرصت های معاملاتی استفاده میکنم.

2 – به اشتراک گذاشتن فرایندی از توسعه موفقیت که به اعتقاد من، شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای و سودآور به آن نیاز دارید، صرف نظر از استراتژی که شما برای اجرا انتخاب می کنید.

از بین این دو هدف اصلی، دومی بسیار مهم تر می باشد.

معامله گران تازه کار به اشتباه معتقدند که موفقیت تنها به دانش صحیح و استراتژی صحیح وابسته است. ضمن این که این مهم است، ولی آنها قادر به درک تبدیل شدن به یک معامله گر واقعی در طی یک فرایند رشد و توسعه نیستند. موفقیت نتیجه کشف ترکیبی صحیح از مجموعه اندیکاتورها یا پارامترها و تنظیمات صحیح قوانین معاملاتی در یک روز نیست. موفقیت از طریق یک فرایند یادگیری به شرط رعایت آن به صورت مطمئن توسط خود شما در یک محیط بلاتکلیف حاصل می شود. اعتماد به توانایی های خود برای تصمیم گیری موثر در مدیریت ریسک و شناختن و مدیریت فرصت ها.

در طرح ریزی این کتاب قبل از مباحثه در مورد سیستم معاملاتی ابتدا به پایه ریزی این موارد می پردازم. هرچند که نگرانی من این است که اکثرا برای رد شدن از این اطلاعات و زودتر رسیدن به موارد مرتبط به سیستم معاملاتی وسوسه می شوند.

بنابراین درست یا غلط، من در پایان به سیستم معاملاتی خواهم پرداخت و صداقانه بر این باورم که این کار در این راه بهتر است.

یاد گیری واقعی در خارج از صفحات پایانی این کتاب شروع می شود، هنگامی که شما سود خود را به خاطر ماهیت نامشخص بازار از دست می دهید ( منظور نویسنده اهمیت تمرین و کسب تجربه می باشد ). به واسطه ساختار این کتاب من راه و روش های مورد نیاز برای اطمینان از فرایند یادگیری موثر ( رسیدن به کسب سود مستمر ) را در ذهن شما خواهم ساخت.

اگر من کارم را به خوبی انجام دهم شما به وضوح مسیر طولانی پیش رو را درک خواهید کرد و برای چالشهای سفر به خوبی آماده خواهید شد. شما با علاقه به یادگیری نظریه های جدید ِ تصمیم گیری، روانشناسی معامله گری، مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه خواهید پرداخت.

اما نگران نباشید....... ما در مورد بازار و سیستم معاملاتی به خوبی بحث خواهیم کرد.

در حالی که این روش، منحصر به فرد من نیست، شما با مشاهده راه و روش من در نگاه به بازار، رویکرد متفاوتی را که در بیشتر روشها نزدیک به هم است درک خواهید کرد. این تغییر در چشم انداز برای من منجر به یکی از بزرگترین پیشرفتها در رشد و ترقی به عنوان یک معامله گر بود. امیدوارم که همین تاثیر برای شما نیز ایجاد شود.


استراتژی منتشر شده در این کتاب یک روش اختیاری در معامله گری است. این یک سیستم ساده خرید و فروش بر اساس سیگنالهای ضعیف نیست، زیرا چنین سیستم هایی کار نمی کنند و مهم نیست که ما چقدر به آنها امیدواریم. با صرف یک روز گشت و گذار در فرومها و سایتهای سیستم های معاملاتی شما خواهید دید که تمامی آنها برای شما مناسب هستند ولی نهایتا درعمل هیچ یک سوددهی ندارد. بسیاری از سیستم های معاملاتی که به نظر می رسند با پتانسیل بسیار بالایی در فرومها ارائه شده اند، با ایجاد هیجان در میان کاربران فرومها و سراسیمگی در ارسال پستها توسط آنها به چنین سرابی تبدیل شده اند. در نهایت تمام آن کاربران فعال به عنوان کاشف یک سیستم معجزه گر نمی توانند به نتایج و سوددهی مطلوب برسند و کم کم امید آنها، به تلاش برای فیلتر کردن سیستم تبدیل میشود و درنهایت آنقدر سیستم محدود یا متحول می شود که معامله کردن با آن در عمل غیر ممکن خواهد شد.

شما با درک دیدگاه من به بازار متوجه خواهید شد که چرا آن سیستم ها کار نمی کنند. به طور معمول آنها بر فرضیه های غلط استوار هستند که این نتیجه درک نادرست از محیط بازار و واقعیت بازی معامله گری می باشد.

در ادامه فصل ها شما با واقعیت محیط بازار آشنا شده و در نهایت به درک درستی از بازی واقعی بازار و همه چیز در مورد آن خواهید رسید. و شما به رایگان به این درک خواهید رسید که چرا بسیاری از معامله گران در جستجوی بی پایان برای کشف سیستم معاملاتی جام مقدس گیر کرده اند.

هر چند که متاسفانه کشف واقعیات این بازی آسان نیست اما امید است شما حداقل نهایتا در مسیر درست قرار خواهید گرفت.

من استراتژی معاملاتی خود را با شما به اشتراک میگذارم. با این حال من نمی توانم تضمین کنم که آن متناسب و سازگار با نیازهای شما بوده و زمینه سود دهی شما را فراهم کند استراتژی یک امر اختیاری است. از همین رو اهمیت درک نکات کلیدی و سلب مسئولیت در همین ابتدا عنوان شد. درک این موضوع که معامله گری شما را در معرض ریسک و به احتمال زیاد به از دست دادن پول شما خواهد انجامید اهمیت یادگیری موثر و فرایند رشد و ترقی را پر رنگتر میکند.

در استفاده از استراتژی شما ملزم به استفاده از تجربیات و مشاهدات خود هستید. نتایج حاصله در معامله گری به سطح شما در رشد و ترقی بستگی دارد. همان طور که شما نمی توانید دوچرخه سواری را از طریق خواندن کتاب یاد بگیرید و برای آن نیاز به تجربه عملی می باشد، در معامله گری هم نیاز تجربه عملی است. این کتاب به شما اصول نظریه حقیقی بازار را به همراه یک استراتژی طراحی شده برای استفاده در بازار حقیقی ارائه می کند. این تنها یک نقطه شروع است. یادگیری واقعی از طریق قرار گرفتن در معرض بازار واقعی آغاز می شود.

در نهایت من انتظار ندارم که شما مانند یک کپی دقیق از رونوشت من شوید. واقعیت این است که همه ما دارای ادراک و توانایی های مختلف در تصمیم گیری هستیم و استفاده شما از استراتژی من کاملا منحصر به فرد برای شما خواهد شد. البته از فرایند ترقی خود در یادگیری و توسعه معاملاتتان به واسطه تغییر در استراتژی خود نترسید، یک چشم انداز برای شما وجود دارد که چه چیز برایتان کار میکند و چه چیز کار نمیکند و موثر نخواهد بود. ترکیب رویکرد آموزشهای دانش من با تجربه قبلی خودتان برای ایجاد یک استراتژی منحصر به فرد، خود یک هنر است. ارائه نتیجه نهایی مبتنی بر حقیقت بازار در جلد دوم این کتاب و ارائه سیستم معاملاتی به صورت کاربردی برای توسعه معاملات شما در جلد پنجم انجام میشود. شما در مسیر درست قرار دارید.


1.2 – محدوده – استراتژی، بازار و تایم فریم

استراتژی ارائه شده در جلد سوم این کتاب به سادگی به بیان معامله گری حرکات قیمت می پردازد.

مبنای آن اختیاری است، استراتژی معاملاتی نوسانات، که شامل تجزیه و تحلیل در سه تایم فریم به منظور شناسایی روند و نوسانات در تایم بالاتر و معامله در نوسانات دقیق تایم پایین تر می باشد.

از آنجا که استراتژی با یک بازار و تایم فریم سازگار است ( ارائه نقدینگی کافی )، نمونه و بحث و گفتگوها در درجه اول بر روی یک بازار و تایم فریم تمرکز دارند. این سادگی تضمین میکند که شما همیشه کجای چارت قرار دارید و همواره با تایم فریم بالا، میانه و پایین خواهید دانست که قیمت در چه موقعیتی قرار دارد.

بازار و تایم فریم انتخابی برای به تصویر کشیدن استراتژی به شرح زیر می باشند:

  • ) 6B فیوچرز پوند انگلستان، معادل با پند/دلار بازار ارز )
  • چارتهای 1دقیقه، 3 دقیقه و 30 دقیقه

چرا این ترکیب؟ ساده است، زیرا این یکی از علایق من است!

آیا این تنها بازار و تایم فریم برای کار کردن است؟ قطعا نه!

اگر در دیگر بازارها و یا تایم فریم ها معامله می کنید خیلی نگران نباشید.

در فصل ششم مفصل به اتخاذ این استراتژی به دیگر بازارها و تایم فریم ها همراه با چارتها و نمونه تنظیمات مختلف خواهیم پرداخت. که در آنجا ملاحظات دیگری فراتر از محدوده این کتاب ( یک کتاب کوچک تکمیلی )، گسترده تر و اطلاعات دقیق تر درباره انواع بازارها و تایم فریم ها ارائه می گردد.

1.3 – اقرار نامه

متاسفانه من هرگز کسی را پیدا نکردم که به صورت مربی فعالیت کند، من آموخته های خودم را انتقال میدهم، چیزی که از طریق آزمون و خطا برای توسعه معاملات خود به آن رسیدم.

که می شود گفت هیچ چیز جدیدی کشف نشده که قبل از این وجود نداشته باشد و همه چیز از قبل در اصول معامله گری وجود داشته است. این فقط تفصیر منحصر به فرد من از ترکیبی از اطلاعات است که در اثر قرار گرفتن در معرض عوامل بسیاری در طول سفر معامله گری به آن دست یافته ام.

مدرسان و تریدران بسیاری در توسعه معامله گری من نقش داشته اند. با توجه به این که تعداد آنها زیاد است و از حوصله این جستار خارج است تشکر ویژه ای از افراد زیر میکنم:

گذشتگان:

Dr Alexander Elder, Dr Van Tharp, Mark Douglas, Linda Raschke

کسانی که در حال حاظر بینش جدید و الهام بخش هستند:

Mike Reed, Denise Shull, Davin Clarke, Don Miller, Sam Seiden, Toni Hansen and Dr Brett Steenbarger

با مطالعه این کتاب شما می توانید تمام نوشته های این افراد را پیدا کنید.


1.4 – پیش نیازها

این کتاب برای مبتدیان نوشته نشده و نیاز است که برای اصول اولیه رسم نمودار و تجزیه و تحلیل فنی که پیش نیازهای این کتاب هستند به منابع دیگری مراجعه کنید.

اگر شما جدیدا به این بازی آمده اید و با نمودارها ( نمودار میله ای یا کندل استیک ) آشنا نیستید و یا با استفاده از الگوهای نمودار و تجزیه و تحلیل فنی آشنایی ندارید لازم است که خواندن این کتاب را تا یادگیری آنها به تاخیر بیاندازید.

1.5 – پیشنهادات و انتقادات

هر پیشنهاد و انتقادی قابل تقدیر است، چه مثب و چه منفی. در واقع من با هر گونه بازخورد شما در خصوص این کتاب تشویق می شوم. من هیچگونه ادعایی در علم به همه چیز در مربی گری ندارم. من باور دارم که هیچ کس تا به حال استاد کامل این بازی نبوده است و این یک فرایند بی پایان یادگیری را برای ما فراهم میکند. زمانی که من به 5 سال پیش خود در معامله گری نگاه میکنم متوجه میشوم که چقدر ناشی بوده ام و به همین شکل این اتفاق در 5 سال دیگر برای من تکرار خواهد شد و پیشرفت و رشد بیشتر خود را در آن زمان نسبت به اکنون خواهم دید. ما می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم.

لطفا تمام بازخوردهای خود را به این آدرس ارسال کنید: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

من خوشحال میشوم به افکار شما گوش دهم.

1.5 – بررسی اجمالی مطالب

موارد زیر یک خلاصه سریع از مطالب پیش رو می باشد.....

جلد دوم – بازارها و تحلیل بازارها

فصل دوم از این سری جاییست که ما واقعیات بازار و بازی معامله گری را درک می کنیم. ما ماهیت حقیقی حرکات قیمت و همچنین راهی را که من به بازار نگاه میکنم برای شناسایی مناطق فرصتهای معاملاتی را خواهیم دید.

فصل سوم از این سری تجزیه و تحلیل بازار را پوشش می دهد. شما باید یاد بگیرید که چگونه از چهارچوب حمایت و مقاومت ها برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده کنید. شما باید چگونگی تشخیص حرکت آینده بازار را یاد بگیرید و با دنبال کردن کندل به کندل بازار این دیدگاه خود را به روز نگه دارید.

جلد سوم – استراتژی معاملاتی

در فصل چهارم، ما معامله گری حرکات قیمت را ارائه خواهیم کرد. ما فرصت های معاملات سودده را در درون ساختار بازار شناسایی خواهیم کرد و همراه با نمونه مثالهای متعدد چگونگی شناسایی این فرصت ها را نشان میدهیم که چگونه این موقعیت های معاملاتی اجرا و مدیریت می شوند.

در فصل پنجم، تعدادی از نمونه موقعیت های معاملاتی را از ابتدا تا پایان فرایند معامله بررسی می کنیم. یک انتقاد همیشگی وجود دارد که نویسندگان کتاب های معاملاتی بهترین نمونه های معامله را نشان می دهند که به سادگی یک ورود خوب و حرکت در سود و کسب سود بزرگ را نمایش می دهند. جالب است، من نیز چنین احساس وسوسه انگیزی دارم، ضمیر انسان یک نیروی شگفت آور و قدرتمند است. اما باز با این حال من کتابهای معاملاتی زیادی را میشناسم که به خوبی خدمت کرده اند. واقعیت این است که هیچ گاه یک کتاب آموزشی به صورت شسته و رفته دلیل موفقیت در معاملات نیست. بنابراین من تلاش میکنم که موقعیت های معاملاتی بر اساس واقعیت بازار را با تنظیمات مختلفی از برخی موقعیتهای سودده را که دیگران در آنها با ضرر خارج شده اند و به کسب سود از بازار شک کرده اند را به شما نشان دهم. امیدوارم این کار به گسترش سود شما کمک کند.

در قسمت ششم در خصوص اجرای استراتژی در چهارچوب تایم فریم های دیگر بحث خواهیم کرد و همچنین از اجرای آن در بازار های دیگر.


جلد چهارم – معاملات تجاری شما

در جلد چهارم ما به معامله گری به عنوان کسب و کار تجاری می پردازیم. فصل 7 و 8 مربوط به تضمین بقای مالی می باشد که از منظر مدیریت سرمایه و مدیریت برنامه های احتمالی صورت می گیرد.

در فصل 10 راهکارهای اطمینان از حفظ بقای شخصی ( روانشناسی ) از طریق یک برنامه عملی بر پایه روانشناسی معامله گری و تکنیک های مربوطه ارائه میشود.

فصل 11 به معرفی انواع ستاپهای معاملاتی خودمان می پردازیم.

فصل 12 و 13 بحث در مورد دو سند مهم در خصوص استفاده در معاملات تجاری ما می باشد – فایل اول طرح معاملاتی استراتژی است که از آن برای تشریح عملکرد و معاملات خود استفاده می کنیم، فایل دوم ثبت وقایع معاملاتی در طی انجام معاملات روزانه در پایان روز – این دو برای مدیریت اقتضایی و فرایندهای بررسی کاربرد دارند.

در فصل 14 ما به صورت کامل به بحث در مورد مستندات معامله گری خود خواهیم پرداخت که با ترسیم جداول متعدد و صفحات توضیحی بسیار که همگی مورد نیاز هستند همراه خواهد بود.

جلد پنجم – توسعه معامله گری

این جایی است که ما در آن به بحث در مورد روند تبدیل شدن به یک معامله گر خواهیم پرداخت.

در فصل 15 به مقطعی که در آن به یک معامله گر حرفه ای ( کسب سود مستمر و کافی ) تبدیل می شوید صحبت خواهیم کرد، که رسیدن به این سطح خود یک سفر از رشد و ترقی شما می باشد.

فصل 16 در مورد فرایند یادگیری است، اصول - ابزار و تکنیکهای مورد نیاز برای اطمینان از پیشرفت کارآمد از طریق سیر توسعه معامله گری. این چیزی است که شما در بیشتر کتابهای معامله گری آن را پیدا می کنید، اما من بر این باورم که مطلب ارائه شده در این کتاب اهمیت بسیار بیشتری دارد.

فصل 17 مربوط به اقدامات عملی می باشد، همان چیزی که از طریق آن به پیشرفت روزافزون خواهید رسید. ایجاد یک طرح برای پیشرفت، از طریق چهار مرحله توسعه معامله گری انجام می شود.

جلد ششم – نتیجه گیری پایانی

فصل 18 خلاصه ای از مطالب و مفاهیم اصلی می باشد که به شما کمک می کند تا یک چشم انداز کلی از ساختار تمام محتوا داشته باشید.

موفق و شاد باشید

مطالعه جلد دوم

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي